Michálek vstřelil 19. gól, poté se ale zranil

8:16aktualizováno  10:35
BUFFALO - Útočník Milan Michálek se opět osamostatnil na čele tabulky střelců NHL, když v úterním utkání svým 19. gólem v sezoně přispěl k výhře Ottawy 3:2 v prodloužení na ledě Buffala. Český hokejista ale zápas nedohrál poté, co se zranil při kolizi se spoluhráčem Erikem Karlssonem.

Milan Michálek. foto: Reuters

Michálek už po 69 sekundách hry otevřel skóre zápasu, když po závaru v útočném pásmu dostal přihrávku před odkrytou branku a pohodlně zavěsil. Pět minut před koncem druhé třetiny se ale v útočném pásmu v plné rychlosti tvrdě srazil s Karlssonem a z utkání musel odstoupit.

Podle informací zámořských novinářů Michálek utrpěl buď zranění hlavy, nebo ramene. Trenér Senators Paul MacLean pouze uvedl, že se jedná o zranění v horní části těla a že bude vědět více až po návratu do Ottawy, kde český kanonýr podstoupí podrobnější lékařské vyšetření.

Karlsson ustál srážku bez úhony a výrazně se podílel v prodloužení na vítězném gólu, když hned v první minutě nastavení přihrál od zadního mantinelu před branku Jaredu Cowenovi a ten prostřelil brankáře Ryana Millera.

I bez nejproduktivnějšího hráče soutěže Clauda Girouxe, který se zotavuje po otřesu mozku, uspěli hokejisté Philadelphie ve Washingtonu. Na vítězství 5:1 se jednou brankou podílel Jakub Voráček, zatímco Jaromír Jágr si připsal jednu asistenci.

Zápas příliš nevyšel Tomáši Vokounovi, který v brance Capitals inkasoval čtyři góly z 21 střel a po druhé třetině ho nahradil Michal Neuvirth. Toho z dvanácti pokusů překonal pouze Voráček, jenž ve 46. minutě šikovnou tečí přidal pátý gól Flyers.

Střelecky se v úterý prosadil také Patrik Eliáš, jehož New Jersey Devils zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech na ledě Floridy. Eliáš nejprve ve 29. minutě svým desátým gólem v sezoně vyrovnal na 2:2, spolu s Iljou Kovalčukem pak uspěl i v penaltovém rozstřelu a pomohl Ďáblům získat bonusový bod navíc.

Ocenění pro nejlepšího hráče utkání si odnesl brankář Ondřej Pavelec, který vychytal výhru Winnipegu 2:1 nad Minnesotou. Pavelec nestačil pouze na jedinou z 35 střel Divočáků, kteří zejména kvůli němu prohráli poprvé po sérii sedmi výher.

VÝSLEDKY NHL

Boston - Los Angeles 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 28. a 46. Marchand, 7. Peverley. Střely na branku: 22:41. Diváci: 17.565.

Buffalo - Ottawa 2:3 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 15. Szczechura, 16. Ennis - 2. M. MICHÁLEK, 48. Regin, 61. Cowen. Střely na branku: 29:44. Diváci: 18.690.

Toronto - Carolina 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 56. a 61. Connolly - 59. Ponikarovskij. Střely na branku: 38:19. Diváci: 19.509.

NY Rangers - Dallas 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 56. Daley. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.200.

Pittsburgh - Detroit 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 20. Malkin - 56. a 60. Cleary, 37. Dacjuk, 46. Franzén. Střely na branku: 26:25. Diváci: 18.592.

Colorado - San Jose 4:3 po sn. (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 20. Elliott, 47. Winnik, 52. Duchene (HEJDUK), rozhodující sam. nájezd Landeskog - 24. McGinn, 34. Boyle, 60. Marleau. Střely na branku: 33:30. Diváci: 14.374.

Columbus - Vancouver 2:1 po sn. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 11. Carter, rozhodující sam. nájezd Nash - 49. Lapierre. Střely na branku: 30:32. Diváci: 15.808.

Montreal - NY Islanders 5:3 (2:1, 0:0, 3:2)
Branky: 10. A. Kosticyn (PLEKANEC, T. KABERLE), 14. Darche, 41. E. Cole, 54. Nokelainen, 60. Gill - 8. Moulson, 46. Bailey, 52. Tavares. Střely na branku: 29:32. Diváci: 21.273.

Florida - New Jersey 2:3 po sn. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. a 28. Versteeg - 29. ELIÁŠ, 48. Parise, rozhodující sam. nájezd Kovalčuk. Střely na branku: 26:34. Diváci: 14.669.

Nashville - Calgary 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 12. Halischuk, 44. Wilson - 27. Glencross. Střely na branku: 45:36. Diváci: 14.813.

Winnipeg - Minnesota 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 29. Bogosian, 56. Little - 25. Latendresse. ONDŘEJ PAVELEC odchytal za Winnipeg celý zápas, z 35 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97,1 procenta. Střely na branku: 27:35. Diváci: 15.004.

Washington - Philadelphia 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Branky: 54. Halpern - 17. Hartnell (JÁGR), 28. Bourdon, 35. Simmonds, 38. Talbot, 46. Voráček. TOMÁŠ VOKOUN odchytal za Washington 40 minut, z 21 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 81 procent, MICHAL NEUVIRTH odchytal za Washington 20 minut, z 12 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Střely na branku: 32:33. Diváci: 18.506.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...