Michálek dvakrát překonal Pavelce. Už hrál i Kaberle

9:13aktualizováno  9:23
WINNIPEG - Hokejový útočník Milan Michálek v úterním utkání NHL dvakrát překonal Ondřeje Pavelce v brance Winnipegu a přispěl k vítězství Ottawy 6:4. Český kanonýr tak přerušil sérii tří zápasů bez získaného bodu a byl vyhlášen druhou hvězdou večera.

Milan Michálek a Pavelec foto: ČTK

Michálek v 16. minutě otevřel skóre zápasu, když se protáhl mezi obránci Jets, najel až před Pavelce a zblízka jej překonal hbitou ranou zápěstím. Podruhé se prosadil v poslední minutě druhé třetiny šikovnou tečí, která znamenala vedení Senators 3:2.

Domácím Jets se na začátku třetí třetiny podařilo skóre otočit, když se dvakrát v rozmezí 77 sekund trefil Evander Kane. V polovině třetí části však vyrovnal Jason Spezza a šest minut před koncem vstřelil vítězný gól v přesilové hře Zack Smith.

Ottawa si připsala pátou výhru z posledních sedmi zápasů a v tabulce Východní konference se posunula do elitní osmičky. "Dnes to s námi bylo nahnuté, ale nakonec jsme našli cestu k vítězství. Začínáme se učit jak vyhrávat podobně vyrovnané zápasy, v nichž se vedení přelévá z jedné strany na druhou, a to je hodně dobrá zpráva," radoval se trenér Senators Paul MacLean.

Už méně nadšený ale musel být z toho, že v první třetině odstoupili ze hry kvůli zdravotním problémům český obránce Filip Kuba a ruský útočník Nikita Filatov. Kuba má blíže nespecifikované zranění v horní části těla, Filatov nedohrál zápas kvůli zlomenému nosu.

Vedle Michálka, jenž je s 14 góly třetí v tabulce střelců celé NHL, se v úterý prosadil také nejproduktivnější český hráč v lize Tomáš Fleischmann, jenž jedním gólem pomohl Floridě k výhře na ledě Caroliny 3:1.

Nový trenér Hurricanes Kirk Muller, který v pondělí nahradil odvolaného Paula Maurice, se tak vítězství při své premiéře na střídačce nedočkal.

Mohl za to především brankář Panterů José Theodore, který si připsal 26 úspěšných zákroků. Svůj tým podržel zejména v první třetině, kterou domácí, v jejichž sestavě se po jednom vynechaném utkání znovu objevil Tomáš Kaberle, vyhráli na střely 9:2.

"Věděli jsme, že na nás soupeř vletí. Pamatuji si, že jsem se v druhé třetině podíval na kostku nad ledem a střely na branku byly 15:3 pro Carolinu, ale my vedli 1:0. Odvedli jsme dnes výbornou práci, nezpanikařili jsme a nakonec jsme našli způsob jak tenhle zápas vyhrát," prohlásil Theodore.

Pantery dostal do vedení Fleischmann v polovině druhé třetiny. Už za minutu sice odpověděl vyrovnávacím gólem Jeff Skinner, na vítěznou trefu Shawna Matthiase z 57. minuty už ale domácí zareagovat nestihli.

První zápas nevyšel ani dalšímu nováčkovi mezi trenéry Dalu Hunterovi. Nástupce Bruce Boudreaua na lavičce Washingtonu se musel vyrovnat s těsnou porážkou 1:2 se St. Louis, kterou neodvrátilo ani 28 zákroků Tomáše Vokouna.

Český gólman si dokonce připsal asistenci u vedoucího gólu, který v 11. minutě vstřelil Nicklas Bäckström. V 16. minutě ale vyrovnal T. J. Oshie a v 29. minutě rozhodl o výhře Blues Matt D'Agostini, který využil toho, že se Vokoun po předchozí střele dostal mimo brankoviště, a zasunul puk do prázdné branky.

Capitals toho pod novým koučem moc nepředvedli a prohráli posedmé z posledních devíti utkání. Soupeř měl po většinu zápasu jasně navrch, což dokazuje i poměr střel 30:19 ve prospěch Blues.

Mnohem více radosti si tak po utkání užil kouč Ken Hitchcock, pod jehož vedením St. Louis vyhrálo osm z 11 zápasů od chvíle, co na střídačce nahradil Davise Paynea. "Odehráli jsme sakra dobrý zápas. Vytvořili jsme si spoustu dobrých šancí a v prvních dvou třetinách jsme soupeři kromě gólu vůbec nic nedovolili," pochválil mužstvo Hitchcock.

Aktuální formu potvrdil Radim Vrbata, jenž se gólem a asistencí zasloužil o výhru Phoenixu 4:1 v Chicagu. Vrbata tak bodoval v pátém z posledních šesti zápasů a s 21 body se vyhoupl už na druhé místo v produktivitě českých hokejistů.

Vrbata se trefil v úvodu třetí třetiny, svou dvanáctou brankou v sezoně zvýšil vedení Kojotů už na 3:0. Za další čtyři minuty pak společně s Martinem Hanzalem připravili čtvrtý gól pro Raye Whitneyho. Čestný úspěch domácích Blackhawks zaznamenal až 43 sekund před třetí sirénou Patrick Sharp, který tak pokazil čisté konto Miku Smithovi.

Poprvé od návratu Sidneyho Crosbyho do sestavy nebodovali hokejisté Pittsburghu, kteří v Madison Square Garden podlehli 3:4 New Yorku Rangers. Domácí rozhodli o svém triumfu v druhé třetině, kterou vyhráli 4:1.

Pro Pittsburgh to byl druhý zápas ze série čtyř na hřištích soupeřů a Tučňáci do něho nastoupili bez obránců Krise Letanga, který má zlomený nos, a Zbyňka Michálka, jehož zranění klub nespecifikoval. Oba se už vrátili do Pittsburghu a v dalších dvou utkáních ve Washingtonu a Carolině budou chybět.

Středeční výsledky NHL

Buffalo - NY Islanders 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 42. Hecht - 7. Moulson, 50. Rolston. Střely na branku: 31:30. Diváci: 18.690.

Washington - St. Louis 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 11. Bäckström (VOKOUN) - 16. Oshie, 29. D'Agostini. TOMÁŠ VOKOUN odchytal za Washington 59 minut, z 30 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 93,3 procenta. Střely na branku: 19:30. Diváci: 18.506.

Carolina - Florida 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 32. Skinner - 57. a 60. Matthias, 31. FLEISCHMANN. Střely na branku: 27:21. Diváci: 13.065.

Winnipeg - Ottawa 4:6 (0:1, 2:2, 2:3)
Branky: 42. a 43. E. Kane, 28. Wheeler, 36. Burmistrov - 16. a 40. M. MICHÁLEK, 36. a 54. Z. Smith, 50. Spezza, 59. Foligno. ONDŘEJ PAVELEC odchytal za Winnipeg 59 minut, z 33 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 84,8 procenta. Střely na branku: 43:34. Diváci: 15.004.

Chicago - Phoenix 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Branky: 60. Sharp - 16. Langkow, 30. Doan, 42. Vrbata, 46. Whitney (HANZAL, VRBATA). Střely na branku: 25:24. Diváci: 21.183.

Calgary - Nashville 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Branka: 19. D. Smith. Střely na branku: 29:26. Diváci: 19.289.

NY Rangers - Pittsburgh 4:3 (0:1, 4:1, 0:1)
Branky: 29. Callahan, 35. Mitchell, 36. B. Richards, 39. Gáborík - 18. Neal, 40. Malkin, 44. Dupuis. Střely na branku: 30:27. Diváci: 18.200.

Vancouver - Columbus 4:1 (2:0, 0:0, 2:1) Branky: 4. D. Sedin, 18. Booth, 46. Kesler, 60. Burrows - 45. Pahlsson. Střely na branku: 34:48. Diváci: 18.890.