Michálek a Kuba úřadovali na ledě Floridy

9:18aktualizováno  9:24
NEW YORK - Český útočník Milan Michálek se ve středečním utkání NHL podílel gólem a asistencí na vítězství hokejistů Ottawy 6:2 na ledě Floridy. Senators rozhodli zápas ve druhé části, kdy soupeři třemi góly odskočili z 1:1 na 4:1. Michálek v úvodu poslední třetiny dorážkou přidal pátou branku týmu a skóre utkání uzavřel přesnou střelou z pravého kruhu český obránce Filip Kuba.

Ottawa Senators (Milan Michálek) foto: ČTK

Kanadskému týmu Florida náramně svědčí, tohoto soupeře porazil podeváté za sebou a jedná se aktuálně o druhou nejdelší sérii výher jednoho mužstva nad druhým. Pouze Boston je lepší, momentálně má na svém kontě deset vítězství v řadě nad Edmontonem.

"Nevím, zda z nás mají komplex a cítí, že máme nad nimi výhodu. V NHL ale dnes jdete do zápasu s tím, že po celých šedesát minut budete makat bez ohledu na to s kým hrajete. Nemůžete si myslet, že to přijde samo. Musíte si to zasloužit a odpracovat si to," uvedl kapitán Senators Daniel Alfredsson, jeden ze šesti střelců týmu v utkání. Zaskvěl se i brankář Ottawy Craig Anderson, jenž pochytal 42 střel. Jednu asistenci si v dresu poražených připsal Tomáš Fleischmann.

Finský útočník Teemu Selänne rozhodl v poslední třetině precizní bekhendovou kličkou o výhře Anaheimu 2:1 v Pittsburghu. Jednačtyřicetiletý hráč zaznamenal 656. gól v soutěži a v historické tabulce kanonýrů NHL se vyrovnal dvanáctému Brendanu Shanahanovi. Útočí na pozici nejlepšího evropského střelce v historii - jedenáctý Jaromír Jágr má na kontě momentálně o tři branky více.

"Je to pro nás cenné vítězství. Dostali jsme se sem ve tři ráno a soupeř měl první třetinu pod kontrolou a vedl. V dalším průběhu jsme se ale rozehráli a dostali se do zápasu. Máme teď hodně sebevědomí, a i když jsme prohrávali, věřili jsme, že to můžeme otočit," uvedl Selänne.

Český útočník Milan Hejduk se posunul v klubové historii Colorada na druhé místo v počtu odehraných utkání. Kapitán týmu, jenž v úterý oslavil 36. narozeniny, nastoupil ke svému 968. zápasu v dresu Avalanche a přeskočil Adama Footea. Před ním je už jen Joe Sakic, který v letech 1988 až 2009 nastřádal 1378 utkání za Quebec Nordiques a Colorado, kam se tým z Kanady v roce 1995 přestěhoval.

Hejduk asistoval u jediného gólu týmu, kdy po jeho přihrávce vyrovnal střelou do odkryté branky Erik Johnson. Závěr zápasu patřil Vancouveru, který v závěrečných sedmi minutách dvakrát skóroval a zvítězil 3:1.

Obhájce titulu Boston ztratil v utkání v Montrealu dvoubrankový náskok, nakonec ale zvítězil 4:3 po samostatných nájezdech. V rozstřelu jako jediný uspěl Tyler Seguin, jeho spoluhráč David Krejčí trefil v úvodní sérii jenom tyčku.

"Museli jsme dnes překonat hodně nepříjemných okamžiků. Mámě několik potlučených kluků, někteří museli na šití, ale je potřeba umět se s těžkými situacemi vypořádat a my jsme to zvládli. Nebylo to lehké, ale našli jsme způsob, jak vyhrát," uvedl trenér Bostonu Claude Julien. Jedním z hráčů, který musel na šití byl obránce Zdeno Chára, jemuž krvavý šrám způsobil Tomáš Plekanec.

Rovněž hokejisté Toronta přišli o dvoubrankový náskok, který si v Edmontonu vypracovali už po necelých sto sekundách hry. I Maple Leafs se z vyrovnání soupeře ze závěru utkání oklepali a ve druhé minutě prodloužení rozhodl o výhře týmu 4:3 Tim Connolly.