Miami vyhrálo v NBA patnáctý zápas v řadě

9:41
NEW YORK - Basketbalisté Miami vyhráli v pondělním programu NBA v Minnesotě 97:81, čímž posunuli klubový rekord na patnáct vítězství za sebou. New York Knicks po velkém obratu zdolali Cleveland 102:97, zápas přitom v jejich dresu nedohrál zraněný Carmelo Anthony.

Miami Heat - Minnesota Timberwolves foto: ČTK

Miami po většinu utkání vedlo, ale Timberwolves se nechtěli s prohrou smířit a ještě na začátku poslední části se drželi na dostřel. Osm minut před koncem ale J.J. Barea fauloval Raye Allena a rozhodčí ho vyloučili.

• Portland - Charlotte 122:105

Přísný verdikt se nelíbil trenérovi Minnesoty Rayi Adelmanovi, který obdržel technickou chybu, a hosté nasadili k rozhodující šňůře 16:5. Miami vedl s 32 body a deseti asistencemi Dwyane Wade. Domácí Derrick Williams se dostal na 25 bodů a deset doskoků.

Hráči Clevelandu na svém hřišti trefili 22 z prvních 27 střel z pole, a tak v 17. minutě vedli už 52:30. Krátce nato z utkání odstoupila hvězda Knicks Anthony kvůli problémům s kolenem, ale hosté se přesto dokázali vrátit do zápasu a jeho vývoj otočit. Knicks se mohli opřít o náhradníky, kteří nastříleli dohromady 70 bodů.

Lavičku vedl s 22 body Amaré Stoudemire. Nejlepším střelcem utkání byl s 23 body domácí Marreese Speights. "Domácí ze začátku famózně stříleli a já málem odešel z haly. Ale když jsme prohrávali o 22 bodů, začali jsme bojovat. A po ztrátě Carmela (Anthonyho) jsme začali bojovat ještě víc," řekl trenér Knicks Mike Woodson.

Milwaukee na své palubovce zdolalo Utah 109:108 po prodloužení. Prohru v normální hrací době odvrátil trojkou osm vteřin před koncem domácí Brandon Jennings, autor 20 bodů a 17 asistencí. Klíčovou trojku 47 vteřin před koncem prodloužení pak poslal Bucks do vedení 107:105 J.J. Redick.

Jazzmani už nedokázali vyrovnat. Střelcem utkání byl domácí Monta Ellis s 34 body, za hosty nasbíral 23 bodů a 15 doskoků Derrick Favors. V nejofenzivnějším utkání dne Golden State přestřílel Toronto 125:118.

Warriors uspěli poprvé po čtyřech nezdarech. Klíčem k vítězství byla poslední čtvrtina, kterou vyhráli 42:28. Na vítězství se 29 body podílel David Lee, 26 bodů přidal Stephen Curry. V dresu Raptors si 26 bodů připsali Rudy Gay a Andrea Bargnani.

4. Portland 59 28 31 47,5
    5. Minnesota 57 20 37 35,1