Miami si vynutilo pokračování série o titul v NBA se San Antoniem

8:05
MIAMI - Basketbalisté Miami si vynutili rozhodující sedmý zápas o titul se San Antoniem po výhře 103:100 po prodloužení. O mistrech NBA se rozhodne ve čtvrtek opět na palubovce loňských šampionů v Miami. Ti se v šestém finále zachránili pět vteřin před koncem řádné hrací doby, když Ray Allen proměnil trojku a poslal drama do prodloužení.

Basketbalista San Antonia Spurs Manu Ginobili (vlevo) a Dwyane Wade z Miami Heat foto: ČTK

Po čtyřech zápasech bez vyrovnané koncovky nabídlo šesté finále nervy drásající zápletku, jejímž hrdinou se stal Allen. Po klíčové trefě v závěru čtvrté čtvrtiny pojistil v prodloužení dvěma trestnými hody Miami výhru i prodloužení sezony.

Tým Miami Heat se opět mohl opřít o výkon LeBrona Jamese, který si za 32 bodů, 11 asistencí a deset doskoků připsal čtvrtý triple double v kariéře ve finálových zápasech. Nejlepším střelcem San Antonia, jenž třikrát v sérii o titul vedlo, byl s 30 body Tim Duncan.