Miami se výhrou nad rozjetým Brooklynem posunulo do čela

12:26
NEW YORK - Úřadující šampioni z Miami ukončili v NBA pětizápasovou vítěznou sérii basketbalistů Brooklynu a po výhře 102:89 vedou zámořskou soutěž společně s Memphisem. Grizzlies utrpěli v sobotu třetí porážku v sezoně, když podlehli San Antoniu 95:99 po prodloužení.

Brooklyn Nets foto: Reuters

Miami pomohl k šestému vítězství za sebou svým nejlepším střeleckým výkonem v tomto ročníku Dwyane Wade, jenž dal 34 bodů. LeBron James zaznamenal 21 bodů. Domácí Heat sice prohrávali s Brooklynem o 14 bodů, ale nakonec vyhráli dvanáctý vzájemný duel v řadě.

Výsledky

Chicago - Philadelphia 93:88, Cleveland - Portland 117:118 po druhém prodl., Dallas - Detroit 92:77, Golden State - Indiana 103:92, Houston - Utah 124:116, LA Clippers - Sacramento 116:81, Miami - Brooklyn 102:89, Milwaukee - Boston 91:88, New Orleans - Oklahoma City 79:100, San Antonio - Memphis 99:95 po prodl.

San Antonio dovedly k výhře nad Memphisem hvězdy, které nechal trenér Gregg Popovich v předchozím utkání s Miami odpočívat a klub za to dostal od vedení NBA pokutu čtvrt milionu dolarů. Tony Parker nastřílel 30 bodů, Tim Duncan přidal 27 bodů a 15 doskoků.

"Chtěli jsme to vyhrát pro trenéra," řekl Parker. "Vždycky za námi stál. Já osobně si vážím, co udělal pro mou kariéru. Díky tomu, jak mě vždycky chránil, hraju celé ty roky a v létě můžu nastupovat za národní tým. Stejně to mají Timmy a Manu (Ginobili)," uvedl francouzský basketbalista.

Až druhé prodloužení rozhodlo zápas v Clevelandu, kde zvítězil Portland 118:117. Nejtěsnější výhru zařídil hostům trefou za tři body dvě desetiny sekundy před sirénou Parkerův krajan Nicolas Batum.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...