Messi uzemnil Plzeň třemi góly

20:15aktualizováno  2. listopadu 0:12
PRAHA - Barcelona zvítězila na půdě Viktorie Plzeň v pražském Edenu 4:0. Domácí od 22. minuty dohrávali bez vyloučeného Čišovského. Třikrát Pavlíka pokořil Messi, další gól přidal Fábregas.

Plzeň - Barcelona (Messi) foto: Reuters

Plzeň do utkání s katalánským velkoklubem vstoupila nečekaně aktivně. A vytvořila si i první gólovou šanci. V 17. minutě se Milan Petržela řítil přes polovinu hřiště na brankáře, ten ho ale v sólu vychytal. Poté střílel po centru z pravé strany bez přípravy Kolář, branku však netrefil. "Honí se mi hlavou, jak jsem to mohl udělat lépe. Ale je pozdě, strašně mě to mrzí. Valdés zůstal v podřepu na nohách, nachystal si mě, kam potřeboval," popsal Petržela.

"Do dvacáté minuty jsme hráli velmi dobře, měli jsme vést a zakončit nějakou šanci gólem. Velká škoda, pak to byl jiný zápas. Kdybychom vedli, bylo by to mnohem zajímavější," uvedl domácí kapitán Pavel Horváth.

Držení míče: 29%:71%
Hráči, kteří naběhali nejvíc: Thiago 11 645 m, Fábregas 11 530 m, Petržela 11 452 m, Jiráček 11 423 m

Ve 22. minutě Lionel Messi vlétl po rychlé akci do pokutového území domácích, udělal kličku Čišovskému, který ho fauloval. Následovala penalta a k údivu Plzeňských i červená karta pro řízného obránce. "Šťastný z toho nejsem. Napřed jsem nečekal ani penaltu, rozhodčí nechal pokračovat ve hře, takže jsem si oddechnul. Jenže pak mě překvapila penalta a dodělala ta červená karta," litoval Čišovský.

"Nebyl to klíčový moment, ale hodně důležitý. Plzeň pak musela změnit svůj styl hry," podotkl mladičký záložník katalánského klubu Cuenca.

Messi si načechral na znamení pokutového kopu míč a pak bezpečně poslal Barcelonu do vedení a určil ráz zápasu. "Zápas ovlivnily dvě věci. Petržela nás mohl dostat do vedení, vzápětí přišla penalta a červená karta, to rozhodlo," přiznal kouč Viktorie Pavel Vrba v České televizi.

První poločas se za stavu 0:1 pomalu chýlil ke konci, když Barcelona udeřila podruhé. Messi si vyměnil míč s Adrianem a tváří v tvář Pavlíkovi uspěl. Gól na 2:0 byl zároveň jeho 201. v dresu katalánského velkoklubu.

Plzeň - Barcelona (Messi)
Plzeň - Barcelona (Fábregas)

Skóre ve druhé půli uzavřeli Lionel Messi a Cesc Fábregas.

Ve druhém poločase se Plzeň snažila něco vymyslet i v deseti, do velké šance se znovu dostal Petržela, ovšem opět nedal, ale Barcelona okénka v obraně trestala. Na 3:0 zvyšoval Fábregas, Thiago pak navíc nastřelil břevno.

Barcelona poté diktovala tempo hry a s jistotou si kráčela pro tři body. Ve druhé minutě nastavení navíc Messi zkompletoval hattrick a uzavřel střelecký účet na 0:4. "V deseti hráčích jsme neměli šanci," přidal se útočník Marek Bakoš.

Po úterních výsledcích už mají jistotu postupu ze skupiny H Barcelona a AC Milán -VÍCE ZDE. Italský klub remizoval na půdě BATE Borisov, Barcelona si tři body odváží body z Česka. Plzeň je na poslední příčce a na třetí Borisov ztrácí bod. Další utkání hraje právě v Bělorusku, pak doma pohostí AC Milán. "Neřekl bych, že v Borisově musíme vyhrát. Důležité bude tam neprohrát. V posledním utkání máme doma ještě AC Milán, Borisov v Barceloně těžko něco uhraje," uvedl k postupové matematice Vrba.

Viktoria Plzeň - FC Barcelona 0:4 (0:2)

Branky: 24. z pen., 45.+2 a 90.+2 Messi, 72. Fábregas. Rozhodčí: Schörgenhofer - Hoxha, Schwab (všichni Rak.). ŽK: Pilař, Limberský, Pavlík, Jiráček, Horváth - Alves. ČK: 22. Čišovský (Plzeň). Diváci: 20.145.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth (77. Řezník), Jiráček - Petržela, Kolář (68. Ďuriš), Pilař - Bakoš (25. Ševinský). Trenér: Vrba.

Barcelona: Valdés - Alves (70. Maxwell), Piqué, Puyol, Abidal (73. Sánchez) - Thiago Alcántara, Busquets (65. Keita), Fábregas - Cuenca, Messi, Adriano. Trenér: Guardiola.