Dva góly vstřelil, na jeden přihrál. Dal bych mu pusu, řekl kouč o hvězdě United

15:35
MANCHESTER/PRAHA - Belgičtí fanoušci se jim v úvodu zápasu smáli a skandovali: „Co to, sakra, je Manchester United?“ Pak však začal úřadovat teprve 21letý talent Memphis Depay. Fotbalisté slavného anglického týmu díky němu zažili úspěšný návrat do evropských pohárů.

Memphis Depay nastřílel do sítě FC Bruggy dva góly. foto: Reuters

Manchester United porazil v úvodním zápase play-off o Ligu mistrů Bruggy 3:1 a za týden poletí do Belgie potvrdit postup.

Největší zásluhu na tom má mladík Depay. Či spíš Memphis, neboť i na dresu raději používá křestní jméno. Dává tak najevo zlost na otce, který odešel od rodiny, když byly Memphisovi čtyři roky.

V úterý dal dva nádherné góly a na třetí přihrál. Něco takového se v United v evropských pohárech naposledy povedlo Wayneovi Rooneymu (2013) a předtím Cristianu Ronaldovi (2009).

Úchvatné patičky, ale i šťourání v nose. Co přineslo druhé kolo Premier League?

„Nejradši bych mu dal pusu,“ usmál se trenér Luis van Gaal. „Když dáte dva góly a ještě přidáte asistenci, tak jste hrdina.“

United prohrávali od osmé minuty, když si Michael Carrick srazil do vlastní brány centr mířící do pokutového území. Ale pak začaly Depayovy chvíle...

Ve 13. minutě si na hrudníku zpracoval centr, nohou obhodil soupeře, míč si ještě posunul hlavou - to všechno bez dopadu balonu na zem - a po pár krocích vystřelil přesně k tyči.

Podruhé se blýskl krátce před přestávkou. Z rohu pokutového území parádně zakroutil míč za záda domácího brankáře.

A to ještě nebylo všechno. V nastavení poslal centr do pokutového území, který Marouane Fellaini hlavou proměnil ve třetí gól.

„Samozřejmě jsem nadšený, že jsem dal dva góly a na jeden další přihrál. I když jsem trošku zklamaný, že jsem nedal hattrick, protože šance jsem na to měl,“ prohlásil Depay.

Má nahradit di Maríu

Depay přestoupil do Manchesteru United letos v létě za 28 milionů eur (756 milionů korun) z PSV Eindhoven, za který dal v minulém ročníku ve třiceti zápasech dvaadvacet ligových gólů.

Anglický klub si od něj slibuje, že nahradí - a především předčí - Ángela di Maríu, jenž měl být lídrem, nakonec však odešel do Paříže St. Germain.

„V minulé sezoně jsem dal dost gólů. Přestoupil jsem do klubu, kde to ode mě očekávají také. Teď, když se mi to konečně povedlo, tak je to skvělý pocit,“ dodal Depay. Tedy Memphis.