Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Mazeová dokázala jako šestá lyžařka vyhrát všechny disciplíny SP

13:48
SVATÝ ANTON (Rakousko) - Slovinka Tina Mazeová vyhrála ve Svatém Antonu poprvé v kariéře superobří slalom a stala se šestou lyžařkou v historii, která ve Světovém poháru dokázala zvítězit v každé disciplíně.

Slovinská lyžařka Tina mazeová foto: Reuters

Devětadvacetiletá závodnice porazila v Rakousku o čtyři setiny domácí favoritku Annu Fenningerovou a opět zvýšila svůj náskok v čele průběžného pořadí seriálu.

Mazeová byla dosud v super-G osmkrát na stupních vítězů, ale prvenství jí stále unikalo. "Je to neuvěřitelné, nemám slov. Věřila jsem, že by to mohlo v této sezoně konečně dopadnout, protože mi to jezdí opravdu skvěle," radovala se v cíli po celkově 17. vítězství v kariéře. "Anna ale jela taky výborně, bylo to hodně těsné. Měla jsem štěstí," uvedla.

Kompletní sbírku vítězství mají rovněž Švédky Pernilla Wibergová a Anja Pärsonová, Chorvatka Janica Kosteličová, Rakušanka Petra Kronbergerová a Američanka Lindsey Vonnová. "Je krásné být v takové společnosti," řekla Mazeová.

Další sjezdařky dnes za suverénní dvojicí, která předvedla jízdy na hranici rizika, zaostaly. Třetí Fabienne Suterová ze Švýcarska ztratila na vítězku 99 setin.

Vonnová, jež se ve Svatém Antonu vrátila po téměř měsíční zdravotní pauze, byla pomalejší o rovnou sekundu. Po vítězstvích v obou předchozích superobřích slalomech se musela spokojit se čtvrtým místem.

V průběžném pořadí SP zvýšila letošní suverénka Mazeová svůj náskok před dnes pátou Marií Höflovou-Rieschovou z Německa na 545 bodů. V hodnocení disciplíny se posunula na druhé místo za obhájkyni Křišťálového globu Vonnovou.

Česká reprezentantka Klára Křížová ztratila na Mazeovou 4,23 sekundy a obsadila stejně jako v sobotním sjezdu 41. místo.