Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Vydra dal gól po 25 sekundách, jeho West Bromwich ale jen remizoval

18:55
LONDÝN - Útočník Matěj Vydra vstřelil už po 25 sekundách nejrychlejší gól West Bromwiche v historii fotbalové Premier League, jeho tým si vypracoval vedení 3:0 nad Tottenhamem, ale nakonec se musel spokojit s bodem. Na 3:3 vyrovnal v nastaveném čase Christian Eriksen vyrovnal, "Kohouti" navíc neproměnili pokutový kop.

Matěj Vydra (vlevo) z West Bromwich oslavuje vstřelenou branku. foto: Reuters

Vydrovi stačila necelá půlminuta, aby potrestal chybné vyběhnutí gólmana Huga Llorise a střelou do okryté branky otevřel skóre. Vydra se trefil potřetí v sezoně. Za nejrychlejším gólem v historii soutěže, který dal v roce 2000 Ledley King za Tottenham, zaostal český reprezentant zhruba o 15 sekund.

Za necelé tři minuty už vedl West Bromwich o dvě branky, když centrovaný míč z voleje napálil do sítě Chris Brunt. Hostující Emmanuel Adebayor poté neproměnil penaltu, a tak mohli domácí zvýšit na 3:0. Po rychlém brejku se o to postaral Stéphane Sességnon.

Anglická fotbalová liga - 34. kolo

Crystal Palace - Aston Villa 1:0 (76. Puncheon)

Fulham - Norwich 1:0 (40. Rodallega)

Southampton - Cardiff 0:1 (65. Cala)

Stoke - Newcastle 1:0 (42. Pieters)

Sunderland - Everton 0:1 (75. vlastní Brown)

West Bromwich - Tottenham 3:3 (1. Vydra, 4. Brunt, 31. Sessegnon - 34. vlastní Olsson, 70. Kane, 90.+4 Eriksen)

Tottenham se dočkal snížení vzápětí, když si centrovaný míč srazil ve skluzu do vlastní branky Jonas Olsson. V závěrečných dvaceti minutách dokázali hosté i vyrovnat. Nepokrytý Harry Kane nejprve hlavou snížil a v 94. minutě rozhodl o dělbě bodů střelou do horního rohu Eriksen.

West Bromwich zůstal v tabulce šestnáctý, tři body od sestupových pozic. Tottenhamu nadále patří šestá pozice, zajišťující postup do Evropské ligy.

Na čtvrté místo před Arsenal se posunul Everton, který díky vlastnímu gólu Wese Browna zvítězil 1:0 v Sunderlandu. Liverpoolský celek si připsal už sedmou výhru v řadě, což se mu povedlo po 24 letech.

Všechny zápasy v Anglii začínají o tomto víkendu o sedm minut později na památku tragédie v Hillsborough, kde bylo během semifinále Anglického poháru mezi Liverpoolem a Nottinghamem bylo ušlapáno 96 fanoušků "Reds".

Od utkání, které bylo kvůli neštěstí po šesti minutách předčasně ukončeno, uplyne v úterý 25 let. Smrt 96 fanoušků zároveň připomíná stejný počet prázdných sedaček ve Wembley během sobotního semifinále Anglického poháru mezi Arsenalem a Wiganem.