Životní úspěch pro mladou tenistku Martincovou, vyřadila světovou dvacítku

19:17aktualizováno  20:16
GSTAAD/PRAHA - Tenistka Tereza Martincová překvapivě vyřadila v Gstaadu turnajovou jedničku a světovou dvacítku Caroline Garciaovou po setech 7:5, 7:6. Dvaadvacetiletá hráčka je na švýcarské antuce ve čtvrtfinále a jediná výhra ji dělí od vyrovnání životního maxima.

Tereza Martincová na turnaji v Gstaadu. foto: Reuters

Mezi nejlepší osmičku na turnaji WTA prošla Martincová potřetí a vloni v Québecu hrála semifinále. Vítězstvím nad hráčkou, která je o 120 příček v žebříčku WTA výš, si připsala nejcennější skalp v kariéře. Ještě vloni v Hongkongu s třiadvacetiletou Francouzkou uhrála pouhé tři hry.

Česká tenistka sice zahájila zápas ztrátou podání, ale v závěru setu se favorizované soupeřce vzepřela a v maratonských gamech při podání Francouzky otočila skóre ze 4:5 na 7:5. V desáté hře odvrátila pět setbolů a proměnila osmý brejkbol a ve dvanáctém dějství potřebovala k zisku sady čtyři setboly.

Tereza Martincová v Gstaadu po kurtu doslova létala.
Caroline Garciaová a Tereza Martincová.

Ve druhém setu Martincová brejkla soupeřku na 3:1, ale pak sama nevyužila šanci dopodávat zápas za stavu 5:3 a o výhodu přišla. Set dospěl do tie-breaku, ve kterém pro sebe česká hráčka rozhodla prvních šest míčů a posléze proměnila druhý mečbol. O postup do semifinále se utká s Němkou Antonií Lottnerovou, která si poradila s Patty Schnyderovou ze Švýcarska 7:6, 2:6 a 6:3.