Manchester v úvodním osmifinále vyhořel, to Dortmund v Rusku zaválel

20:07aktualizováno  22:45
Fotbalisté Manchesteru United mají po úvodním osmifinále Ligy mistrů k postupu mnohem dál než soupeř. Na hřišti Olympiakosu Pireus po matném výkonu podlehli 0:2. To Dortmund mezi nejlepších osm týmů Evropy vykročil rázně, loňský finalista v Petrohradu zvítězil 4:2.

Giannis Maniatis slaví gól, Wayne Rooney z Manchesteru smutní foto: Reuters

Manchester měl jedinou šanci, osm minut před koncem po centru z pravé strany si Van Persie obhodil obránce, ale z deseti metrů pravačkou vystřelil nad. Pokud by skóroval, šance anglického týmu by do odvety stouply, stačilo by vyhrát 1:0. Po porážce 0:2 však potřebují vítězství o tři branky. A to se zdá nemožné.

Alejandro Dominguez z Olympiakosu a Michael Carrick z Manchesteru

Manchester byl v Řecku bezradný, hrál bez pohybu, nasazení. Hosté se dlouho nedokázali vyrovnat se soupeřovým napadáním, nebyli schopní předvést kloudnou akci, natož se dostat do střelecké pozice. Nepředvedli vůbec nic, což vzhledem k jejich mizérii trvající od začátku ročníku nebylo velké překvapení

Aktivně hrající Olympiakos byl nebezpečný, Dominguez prošel přes půl hřiště a tři hráče, až v pokutovém území ho čistým skluzem zastavil Vidič. V 38. minutě se však argentinský záložník už dočkal, když dvanáct metrů od brány vložil nohu do Maniatisovy střely. Změnil její směr tak, že De Gea na míč nedosáhl.

A nedosáhl ani na ránu Campbella ze střední vzdálenosti krátce po půli. Mladý kostarický záložník se uvolnil ve středu pole, Carrickovi prohodil míč mezi nohama a z víc než dvaceti metrů zakroutil míč nádherně k tyči.

Dortmund zmrazil Petrohrad hned v úvodu

V Petrohradu nebyla zima, jak je v únoru obvyklé, i tak dvaceti tisícům fanoušků během pár minut úsměv na rtech ztuhl.

Arménský záložník Mchitarjan po necelých čtyřech minutách dokončil akci Lewandowského s Reusem a za dalších sedmdesát vteřin Reus překonal domácího brankáře podruhé. Ideální start pro Dortmund.

Fotbalisté Dortmundu slaví gól v síti Petrohradu

Podobně bleskový vstup do zápasu viděla Liga mistrů naposledy před pěti lety. Lutychu však nakonec s Arsenalem prohrál 2:3. Na soupeřově hřišti to navíc v hlavní fázi milionářské soutěže dosud nikdo nedokázal.

A když se po čtvrt hodině zranil známý ruský záložníik Aršavin, nevypadalo to s Petrohradem vůbec dobře.

Naději zažehl v 57. minutě Šatov, ale vzápětí Lewandowski vrátil hostům dvoubrankové vedení. Vzrušující minuty nekončily. Piszczek fauloval Fajzulina, Hulk z penalty dal na 2:3. Petrohrad se vrhl do útoku a inkasoval počtvrté. Během čtrnácti minut padly čtyři branky.

Úvodní zápasy osmifinále fotbalové Ligy mistrů:

Zenit Petrohrad - Borussia Dortmund 2:4 (0:2)

Branky: 57. Šatov, 69. z pen. Hulk - 61. a 71. Lewandowski, 4. Mchitarjan, 5. Reus. Rozhodčí: Collum - Cryans, Conquer (všichni Skot.). ŽK: Aňukov, Fajzulin - Piszczek.

Olympiakos Pireus - Manchester United 2:0 (1:0)

Branky: 38. Domínguez, 55. Campbell. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Cariolato (všichni It.). ŽK: Evra, Ferdinand (oba Manchester). Diváci: 29.815.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...