Manchester United zvýšil náskok na čele ligy na 15 bodů

18:47aktualizováno  19:01
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru United porazili v souboji prvního a posledního týmu anglické ligy Queens Park Rangers 2:0. Před nedělním šlágrem Manchester City - Chelsea zvýšili svůj náskok v čele tabulky na 15 bodů před svým městským rivalem.

Hráči Manchesteru United. foto: Reuters

Queens Park v Premier League ještě nikdy nedokázal Manchester porazit a z předchozích jedenácti vzájemných utkání získal pouhé dva body. Proti rozjetým United, jejichž poslední porážka pochází ze začátku prosince, se podle očekávání neprosadil.

Sobotní výsledky

Fulham - Stoke 1:0 (45.+2 Berbatov), Arsenal - Aston Villa 2:1 (6. a 85. Cazorla - 68. Weimann), Norwich - Everton 2:1 (84. Kamara, 90. Holt - 39. Osman), QPR - Manchester United 0:2 (23. Rafael, 80. Giggs), Reading - Wigan 0:3 (44. a 45. Koné, 48. Figueroa), West Bromwich - Sunderland 2:1 (35. z pen. a 75. Lukaku - 80. Sességnon).

Favorit se dostal do vedení ve 23. minutě, kdy se z první opřel levačkou do míče obránce Raffael a trefil přesně vzdálenější roh branky. Náskok United pojistil deset minut před koncem Ryan Giggs při svém 999. startu za klub či reprezentaci v seniorském fotbale.

Krátce před poločasem musel s poraněným bokem střídat nejlepší střelec ligy Robin van Persie poté, co za brankovou čarou upadl na prohlubeň, v níž stál fotograf. Trenér Alex Ferguson ale doufá, že nejpozději do odvety osmifinále Ligy mistrů s Realem Madrid, která je na programu 5. března na Old Trafford, by měl být Nizozemec v pořádku.

Arsenal se štěstím napravil nevydařené výkony z Anglického poháru a Ligy mistrů a v domácí lize potřetí v řadě vyhrál o gól. Za dnešní výhrou 2:1 nad Aston Villou vykročil v šesté minutě, kdy dorážkou vlastní střely načal skóre Santi Cazorla. Trápící se soupeř, který byl před dneškem bod od sestupu, ale v 68. minutě vyrovnal díky zásahu Andrease Weimanna.

Pět minut před koncem však vrátil Arsenalu náskok opět Cazorla. Španělský záložník se stal vůbec prvním fotbalistou od dob Thierryho Henryho (1999/2000), který v první sezoně po příchodu do Arsenalu vstřelil alespoň deset gólů v lize. Český záložník Arsenalu Tomáš Rosický se na hřiště nedostal.

Na sestupovou osmnáctou příčku odsunul Aston Villu o skóre Wigan, který si poradil jasně 3:0 s devatenáctým Readingem. Boj o udržení rozhodl dvěma rychlými góly ve 44. a 45. minutě Arouna Koné, hned tři minuty po návratu ze šaten pojistil náskok Maynor Figueroa.

O výhře Fulhamu 1:0 nad Stoke rozhodl posledním dotekem s míčem v nastavení první půle Dimitar Berbatov. Bývalý kapitán bulharské reprezentace přesným volejem oslavil svůj 200. start v Premier League.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...