Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Manchester United na cestě za chybějící trofejí. Vigo porazil v EL 1:0

23:13
VIGO - Fotbalisté Manchesteru United vyhráli úvodní semifinále Evropské ligy na hřišti Celty Vigo 1:0. Jedinou branku čtvrtečního zápasu vstřelil ve druhém poločase z přímého kopu Marcus Rashford. Odveta na Old Trafford je na programu příští týden.

Radost fotbalistů Manchesteru. foto: Reuters

První šanci si sice vypracovali domácí, když ale Wass hlavou těsně minul, favorizovaní United převzali iniciativu. V cestě jim však v prvním poločase stál skvěle chytající Álvarez. Brankář Viga si nejprve poradil s Rashfordovou ranou a zastavil i úniky Mchitarjana s Lingardem.

Rovněž úvod druhého poločasu patřil Celtě, ale po příležitostech Wasse a Sista skórovali hosté. Rashford byl kousek před vápnem faulován a z nařízeného přímého kopu se manchesterský útočník nemýlil. Vigo už zápas zdramatizovat nedokázalo a United se opět přiblížili poslední evropské trofeji, která jim chybí ve sbírce.

Úvodní utkání semifinále fotbalové Evropské ligy:

Celta Vigo - Manchester United 0:1 (0:0)

Branka: 67. Rashford. Rozhodčí: Karasjov - Averjanov, Kalugin (všichni Rus.). ŽK: Mallo - Fellaini, Pogba. Diváci: 26 202.