Manchester United vyválčil s Aston Villou remízu, rozhodl v závěru

16:29aktualizováno  20:37
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru United si jako poslední tým anglické ligy udrželi neporazitelnost i po 13. kole, v němž však zachránili na hřišti Aston Villy remízu 2:2 až v samém závěru. Dvoubrankový náskok domácích smazali v posledních devíti minutách.

Park Ji-Sung v dresu Manchesteru United foto: Reuters

Svěřenci trenéra Alexe Fergusona uhráli v sedmém venkovním utkání šestou remízu a v neděli mohou přijít o druhé místo v tabulce, pokud Arsenal porazí Everton na jeho hřišti.

(56. Fuller, 90.+1 Jones).

Vše podstatné se na birminghamském Villa Parku odehrálo až v druhé polovině druhého poločasu. Nejprve domácí během dvou minut dvakrát trefili brankovou konstrukci. V 72. minutě se už z penalty trefil záložník Ashley Young a brzy nato zdvojnásobil vedení Aston Villy Marc Albrighton.

"Rudí ďáblové" však předvedli povedený comeback. V 81. minutě nejprve snížil střídající italský žolík Federico Macheda a za čtyři minuty vyrovnal kapitán Nemanja Vidič. Manchester tak prodloužil svou sérii bez porážky na 26 soutěžních utkání.

Hvězdami nabitý Manchester City remizoval 0:0 s Birminghamem a potřetí za sebou doma jeho hráči vyšli střelecky naprázdno. Přestože svěřenci trenéra Roberta Manciniho zvítězili v posledních pěti ligových utkání jen jednou, udrželi se na čtvrté pozici.

Po čtyřech zápasech v domácí soutěži se dočkali výhry fotbalisté Tottenhamu, kteří na svém stadionu White Hart Lane porazili Blackburn 4:2 a v neúplné tabulce se posunuli na šesté místo. Hlavním hrdinou zápasu byl domácí Velšan Gareth Bale, jenž dvě branky vstřelil a jednu připravil pro ruského útočníka Romana Pavljučenka. První ligové branky v sezoně se dočkal v dresu "Kohoutů" i druhý forvard Peter Crouch. Hostům už dvě branky v závěrečné desetiminutovce nepomohly.