Manchester United porazil Newcastle, ačkoliv třikrát prohrával

19:00aktualizováno  20:46
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru United v 19. kole Premier Legue třikrát prohrávali s Newcastlem, nakonec ale zvítězili gólem Javiera Hernándeze z poslední minuty 4:3 a umocnili své vedení v tabulce. Městští rivalové a obhájci titulu City totiž prohráli 0:1 v Sunderlandu a v polovině sezony ztrácejí na lídra sedm bodů.

Fotbalisté Manchesteru United Javier Hernández (vpravo) a Tom Cleverley foto: Reuters

Rooney nebude až tři týdny hrát kvůli zranění kolena

Wayne Rooney vypadl na dva až tři týdny ze sestavy fotbalistů Manchesteru United. Anglický útočník se zranil v úterním tréninku a pouze z tribuny sledoval středeční ligové drama proti Newcastlu, ve kterém United třikrát dotáhli náskok soupeře, než nakonec završili první polovinu sezony vítězstvím 4:3. "Stalo se mu to v závěru tréninku při pokusu o střelu z voleje. Natáhl si vaz, je to smůla," vysvětlil trenér Alex Ferguson na pozápasové tiskové konferenci Rooneyho absenci.

Autor sedmi ligových gólů v této sezoně Rooney teď bude chybět v tradičně náročném zbytku programu na přelomu roku. V sobotu United hostí West Bromwich, následovat bude novoroční duel s Wiganem. Výhrou nad Newcastlem si Fergusonův tým vypracoval v čele tabulky sedmibodový náskok před mistrovským Manchesterem City.

Sami mají už jen čtyřbodový náskok před Chelsea, jež s Petrem Čechem v brance zvítězila na hřišti Norwiche 1:0 a ještě má zápas k dobru. Newcastle chtěl ukončit 41 let trvající čekání na výhru na Old Trafford a dlouho držel naději, protože třikrát vedl. Na Perchův gól ze čtvrté minuty odpověděl Evans, ale stejný hráč si v závěru úvodní půlhodiny dal vlastní gól a poločasovou přestávku strávili ve vedení opět hosté.

Další vyrovnání zařídil v 58. minutě Evra, jenže o deset minut později vedl opět soupeř zásluhou Papisse Cissého. Vzápětí se ale Van Persie třináctým gólem v sezoně dotáhl na lídra tabulky střelců Michua ze Swansea a těsně před vypršením řádné hrací doby dovršil obrat Hernández. United naplno bodovali po předchozí remíze se Swansea, naopak jejich pronásledovatelé City po dvou výhrách vyšli bodově naprázdno.

Postaral se o to jejich bývalý útočník Adam Johnson a jeho gól z 53. minuty znamenal pro favorizované hosty teprve druhou porážku v sezoně. Chelsea vděčí za třetí ligové vítězství za sebou Juanu Matovi. Norwich na trefu španělského záložníka z 38. minuty nenašel odpověď a po předchozích pěti domácích zápasech poprvé nebodoval.

Neúspěšný obhájce prvenství v Lize mistrů Chelsea má zápas k dobru i oproti konkurentům z Tottenhamu, Evertonu a West Bromwiche, kteří na londýnský klub ztrácejí stále dva body. Nyní čtvrtý Tottenham hrál s Aston Villou, kterou naposledy osmi góly zdecimovala Chelsea, téměř hodinu bez branek, než odpor domácích zlomil Jermaine Defoe.

Po něm pak během 23 minut nasázel soupeři premiérový hattrick v lize Gareth Bale a svůj dosavadní gólový příspěvek v této sezoně vylepšil na devět zásahů. Další dva celky se v kontaktu s Chelsea udržely výhrami 2:1 nad týmy ze sestupových pozic: Everton porazil Wigan, West Bromwich uspěl na hřišti nyní posledních Queens Park Rangers.

Výsledky 19. kola anglické fotbalové ligy

Manchester United - Newcastle 4:3 (25. Evans, 58. Evra, 71. Van Persie, 90. Hernández - 4. Perch, 28. vlastní Evans, 68. P. Cissé) Reading - Swansea 0:0
Everton - Wigan 2:1