Manchester United končí v Lize mistrů. Real zničil Malmö a vyrovnal rekord

22:48
Manchester United prohrál na hřišti Wolfsburgu 2:3 a jeho cesta Ligou mistrů končí už v základní skupině. Real Madrid rozdrtil Malmö 8:0 a vyrovnal historický rekord Ligy mistrů. Čtyři góly nastřílel Cristiano Ronaldo, tři přidal Karim Benzema.

Cristiano Ronaldo (uprostřed) prožil další báječný gólový večer. foto: Reuters

Real Madrid si pohrál s Malmö a drtivým vítězstvím 8:0 vyrovnal rekord Liverpoolu, který v roce 2007 porazil stejným skóre Besiktas Istanbul. Krátce byla součástí historie i Slavia, která prohrála s Arsenalem 0:7.

Čtyřmi góly se pod demolici švédského soupeře podepsal Cristiano Ronaldo. Všechny své trefy vměstnal portugalský fenomén mezi dvacet minut na přelomu poločasů. Hattrick přidal Karim Benzema. Druhý ve skupině A skončil PSG, který porazil ukrajinský Šachtar 2:0 góly Lucase a Ibrahimoviče.

Juan Mata (uprostřed) protestuje proti neuznání vyrovnávacího gólu.
Wolfsburg zásluhou Vieirinhy otáčí zápas s Manchesterem United.

Ve skupině B se strhlo pořádné drama. Manchester United potřeboval k jistotě postupu vyhrát na hřišti Wolfsburgu. V 10. minutě jej k tomuto cíli přiblížil Martial. O pár minut později ale vyrovnal Naldo a poločasové vedení zajistil domácím Vieirinha.

Deset minut před koncem se United podařilo vyrovnat, když si soupeř dal vlastní gól. Téměř okamžitě však na druhé straně odpověděl hrdina večera Naldo. Hosté už se na odpověď nezmohli a překvapivě vypadli.

PSV se ocitl na okraji propasti v 76. minutě, kdy se CSKA zásluhou penalty dostal do vedení. V té chvíli postupoval navzdory špatně se vyvíjejícímu zápasu Manchester United. Nizozemský tým však zásluhou de Jonga vyrovnal a nakonec po trefě Proppera vyhrál a zajistil si postup.

V přímém souboji o první místo ve skupině C vyhrálo Atlético Madrid na půdě Benficy 2:1. Třetí místo a postup do Evropské ligy uhájil Galatasary, který doma remizoval s Astanou 1:1.

Na poslední chvíli se na první místo skupiny D dostal Manchester City. S německým Mönchengladbachem dlouho prohrával, v posledních deseti minutách dal však tři góly a nakonec vyhrál 4:2. Pomohla mu i Sevilla, která doma porazila Juventus 1:0.

Liga mistrů - 6. zápasy základních skupin

Skupina A

Paris St. Germain - Šachtar Doněck 2:0 (0:0)

Branky: 57. Lucas, 86. Ibrahimovic. Rozhodčí: Taylor - Burt, Beswick (všichni Angl.).

Real Madrid - Malmö 8:0 (3:0)

Branky: 39., 47., 50. a 59. Ronaldo, 12., 24. a 74. Benzema, 70. Kovačič. Rozhodčí: Orsato - Manganelli, Di Fiore (všichni It.).

Wolfsburg - Manchester United 3:2 (2:1)

Branky: 14. a 84. Naldo, 29. Vieirinha - 10. Martial, 82. vlastní Guilavogui. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.).

PSV Eindhoven - CSKA Moskva 2:1 (0:0)

Branky: 78. De Jong, 85. Propper - 76. Dzagojev z pen. Rozhodčí: Borbalán - Cabanero, Alonso (všichni Šp.).

1. Wolfsburg 6 4 0 2 9:6 12

2. PSV Eindhoven 6 3 1 2 8:7 10

3. Manchester United 6 2 2 2 7:7 8

4. CSKA Moskva 6 1 1 4 5:9 4

Skupina C

Galatasaray Istanbul - Astana 1:1 (0:0)

Branky: 64. Inan - 62. Twumasi. Rozhodčí: Thomson - McGeachie, Conquer (všichni Skot.).

Benfica Lisabon - Atlético Madrid 1:2 (0:1)

Branky: 75. Mitroglu - 33. Niguéz, 55. Vietto. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.).

1. Atlético Madrid 6 4 1 1 11:3 13

2. Benfica Lisabon 6 3 1 2 10:8 10

3. Galatasaray Istanbul 6 1 2 3 6:10 5

4. Astana 6 0 4 2 5:11 4

Skupina D

FC Sevilla - Juventus Turín 1:0 (0:0)

Branka: 65. Llorente. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.).

Manchester City - Mönchengladbach 4:2 (1:2)

Branky: 80. a 81. Sterling, 16. Silva, 85. Bony - 19. Korb, 43. Raffael. Rozhodčí: Makkelie - Diks, Steegstra (všichni Niz.).

1. Manchester City 6 4 0 2 12:8 12

2. Juventus Turín 6 3 2 1 6:3 11

3. FC Sevilla 6 2 0 4 8:11 6

4. Mönchengladbach 6 1 2 3 8:12 5