Manchester přehrál 3:0 Sunderland a dál sní o Lize mistrů, Leicester padl

16:51
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru United vyhráli ve 32. kole anglické ligy na hřišti posledního Sunderlandu 3:0 a drží se na dostřel příčkám pro postup do Ligy mistrů. Na třetí Liverpool sice ztrácejí šest bodů, ale mají k dobru dvě utkání, takže mohou ztrátu smazat. Naopak Sunderland nadále ztrácí deset bodů na místa záchrany.

Slavící hráči Manchesteru United. foto: Reuters

United poslal do vedení po půlhodině hry Zlatan Ibrahimovic svým 17. gólem v sezoně, když se prosadil střelou z hranice pokutového území.

Těsně před poločasem pak vzalo Sunderlandu šanci na odpor vyloučení Sebastiana Larssona, a když hned po pauze zvýšil Henrik Mchitarjan, United už si snadno výhru pohlídali. V závěru ji navíc potvrdil Marcus Rashford po kombinaci s Ibrahimovicem a ukončil dvacetizápasové čekání na ligový gól.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo

Sunderland - Manchester United 0:3 (30. Ibrahimovic, 46. Mchitarjan, 89. Rashford), Everton - Leicester 4:2 (23. a 57. Lukaku, 1. Davies, 41. Jagielka - 4. Slímání, 10. Albrighton).

Sunderland doma neskóroval popáté za sebou, což se mu stalo poprvé od roku 1985. Tehdy sestoupil a i v tomto ročníku už se bude zachraňovat těžko. Celkem na gól čeká už 675 minut.

Leicester po šesti výhrách poprvé pod novým trenérem Craighem Shakespearem zaváhal a prohrál 2:4 na hřišti Evertonu. Dvěma zásahy k tomu přispěl Romelu Lukaku, který si vylepšil bilanci na 23 gólů v sezoně a upevnil si vedení v tabulce střelců. Má nyní na kontě více branek než například všichni hráči předposledního Middlesbrough dohromady.

Phil Jagielka z Evertonu (v modrém dresu čelem k brance) překonává Kaspera Schmeichela z Leicesteru.

Tom Davies z Evertonu překonává Kaspera Schmeichela z Leicesteru.

Everton se prosadil už po 29 sekundách hry zásluhou Toma Daviese, který tak vstřelil nejrychlejší gól této sezony Premier League. Hosté ale měli rychlou odpověď díky Islámu Slímánímu a Marcu Albrightonovi, kteří ještě do desáté minuty skóre otočili. Poprvé za šest let v anglické lize padly tři góly v úvodní desetiminutovce.

Jenže Everton si vzal ještě do poločasu vedení zpět. Nejprve se trefil Lukaku a prosadil se v sedmém domácím utkání za sebou, což se naposledy povedlo v sezoně 2013/14 Luisi Suárezovi za Liverpool. Následně se prosadil Phil Jagielka. A po změně stran završil výhru znovu Lukaku. Everton doma vyhrál posedmé v řadě a vyrovnal klubový rekord.