Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Anglický hit bez vítěze. Manchester City na Chelsea brzy srovnal

Petr Čech

18:49
MANCHESTER/PRAHA - Fotbalisté Chelsea ve šlágru 23. kola anglické ligy nevyužili šanci výrazně se přiblížit mistrovskému titulu, když se svým největším soupeřem Manchesterem City doma remizovali 1:1. Rozdíl mezi oběma celky zůstává pět bodů ve prospěch vedoucí Chelsea, v jejíž brance znovu chyběl český reprezentant Petr Čech.

Dlouholetí spoluhráči Frank Lampard z Manchesteru City (vlevo) a John Terry z Chelsea. foto: Reuters

Oba celky bojující o titul postrádaly klíčové hráče. Chelsea neměla k dispozici potrestaného Diega Costu ani zraněného Fábregase, City zase scházel Touré, bez kterého není schopné v této sezoně vyhrát.

Diega Costu zastoupil na hrotu útoku Chelsea Francouz Rémy a ukázal se jako kvalitní náhrada. Ve 41. minutě poslal Hazard z voleje přízemní centr do vápna a Rémy dostal svůj tým do vedení. Jenže to nevydrželo ani do poločasové přestávky, neboť chvíli nato se opřel do míče Agüero a španělský záložník Silva tečoval míč do branky.

GESTA, DEBATY. Snad by to ani nebyl Jose Mourinho, kdyby zůstal celý zápas v...
Frank Lampard, dlouholetý miláček tribun Blues, přijel na Chelsea v roli...

Ve druhé půli už se hrála taktická bitva a Chelsea si především hlídala remízu a pětibodový násko. Za celý zápas se jen třikrát pokusila o střelu. Manchester City sice v závěru tlačil a bojoval o potřebnou výhru, ale obrana Chelsea v čele s brankářem Courtoisem zůstala pevná.

Manchester United nezaváhal, důležité body má i Liverpool

Fotbalisté Manchesteru United si poradili s posledním Leicesterem a doma zvítězili 3:1. V tabulce se posunuli na třetí místo před Southampton, který má ale nedělní duel k dobru. Důležitou výhru vybojoval také Liverpool, který doma porazil 2:0 West Ham a dostal se před něj na sedmou příčku. Gólem se na vítězství podílel Daniel Sturridge, který se vrátil do hry po pětiměsíčním zranění.

Angel Di María z Manchesteru United se snaží vstřelit gól.

O výhru Manchesteru United se postaraly jeho největší útočné hvězdy. Nejprve se prosadil Van Persie, i když zřejmě v těsném ofsajdu, když si naběhl za obranu a ve skluzu usměrnil Blindovu přihrávku do branky. Krátce nato nizozemský útočník založil akci, po které střílel Di María a Falcao byl při dorážce důraznější než dva obránci soupeře. Leicester si pak dal vlastní branku a v závěru už jen snížil.

Dalšími dvěma góly se blýskl objev této sezony Harry Kane. Útočník Tottenhamu, který by v červnu neměl chybět na mistrovství Evropy jednadvacítek v Česku, tak pomohl k výhře 3:0 na hřišti West Bromwiche. V této sezoně má na kontě už deset ligových branek.

Jonathan Walters dokázal jako první hráč Stoke vstřelit v Premier League hattrick, jímž rozhodl o vítězství 3:1 nad Queens Parkem.

Anglická fotbalová liga - 23. kolo:

• Hull - Newcastle 0:3 (40. Cabella, 50. Sammy Ameobi, 78. Gouffran), Crystal Palace - Everton 0:1 (2. Lukaku), Liverpool - West Ham United 2:0 (51. Sterling, 80. Sturridge), Manchester United - Leicester 3:1 (27. Van Persie, 32. Falcao, 44. vlastní Morgan - 80. Wasilewski), Stoke - QPR 3:1 (21., 34. a 90.+2 Walters - 36. Kranjčar), Sunderland - Burnley 2:0 (20. Wickham, 34. Defoe), West Bromwich - Tottenham 0:3 (15. a 64. z pen. Kane, 6. Eriksen), Chelsea - Manchester City 1:1 (41. Rémy - 45. Silva).