Manchester je v čele Premier League. Jak zareaguje v neděli Chelsea?

19:31
LONDÝN - I díky dvěma penaltám Ryana Giggse porazili fotbalisté Manchesteru United v anglické lize Tottenham 3:1 a posunuli se do čela tabulky o dva body před Chelsea. Ta se na první místo vrátí jen v případě, že v neděli zvítězí nad Stoke.

Ryan Giggs, pokutový kop foto: Reuters

36. kolo Premier League

Man. United - Tottenham 3:1 (58. z pen. a 86. z pen. Giggs, 81. Nani - 70. King)

Bolton - Portsmouth 2:2
(26. Klasnič, 28. K. Davies - 53. a 67. Dindane),

Hull - Sunderland 0:1
(7. Bent), West Ham United - Wigan 3:2 (31. Ilan, 45. Kováč, 77. Parker - 4. vlastní Spector, 52. Rodallega),

Wolves - Blackburn 1:1
(81. Ebanks-Blake - 28. Nelsen),

West Ham - Wigan Athletic 3:2
(31. Ilan, 45. Kováč, 77. Parker - 4. Spector vl., 52. Rodallega)

Arsenal - Man. City 0:0

Manchesteru dnes znovu chyběl nejlepší ligový střelec Wayne Rooney, který kvůli zraněnému tříslu pravděpodobně už v této sezoně do boje o titul nezasáhne. Anglický reprezentant měl v posledních týdnech smůlu, protože do minulých zápasů nenastoupil kvůli problémům s kotníkem.

Už v prvním poločase se to na Old Trafford hemžilo šancemi, ale žádná gólem neskončila. Až v 58. minutě francouzský obránce Assou-Ekotto fauloval v pokutovém území pronikajícího krajana Evru a domácí veterán Giggs z penalty se štěstím překonal Gomese.

Hosté dokázali vyrovnal dvacet minut před koncem, kdy se po Balově rohovém kopu prosadil umístěnou hlavičkou stoper King.

United vrátil vedení v 81. minutě Portugalec Nani, jenž svůj únik zakončil povedeným lobem. Třiadvacetiletého záložníka o pět minut později fauloval honduraský středopolař Palacios a druhou nařízenou penaltu znovu proměnil šestatřicetiletý Giggs.

Tottenham tak nenavázal na domácí vítězství nad Arsenalem a Chelsea. Na půdě Manchesteru United nevyhrál už 21 let. Záložník West Hamu United Radoslav Kováč pomohl svému týmu gólem k důležitému domácímu vítězství 3:2 v přímém záchranářském souboji s Wiganem.

Bývalý hráč Sigmy Olomouc, Sparty Praha a Spartaku Moskva v poslední minutě prvního poločasu dorazil střelu spoluhráče z přímého kopu a svou druhou ligovou brankou v sezoně poslal "Kladiváře" do vedení 2:1.

Na začátku druhé půle sice vyrovnal kolumbijský útočník Rodallega, ale domácí záložník Parker vstřelil čtvrt hodiny před koncem vítězný gól. Svěřenci trenéra Gianfranka Zoly mají na posledním nesestupovém místě v neúplné tabulce šestibodový náskok před osmnáctý Hullem.

V dalším střetnutí se i přes územní převahu Arsenalu příznivci londýnskoho klubu branek v síti Manchesteru City nedočkali, a protože si hostující celek nevypracoval výraznou brankovou příležitost, rozešli se oba soupeři smírně.

Šesté mužstvo Premier League tak nevyužilo zaváhání Tottenhamu k posunu v tabulce o pozici výše. Klub ze severu Londýna zůstává třetí, avšak sny o zisku titulu jeho nejoptimističtějších fanoušků dnes přerušilo definitivní probuzení.

Scénář souboje o zisk mistrovského poháru drží v rukou Chelsea, v neděli hostí Stoke a v případě vítězství se posune do čela tabulky před první Manchester United.