Manchester City zničil Tottenham. Nemůžeme tam jet vyklepaní, ví Tecl

14:30
MANCHESTER/PLZEŇ - Z fotbalistů Manchesteru City jde po víkendu strach. Anglický klub v neděli zničil v lize Tottenham 6:0! "Hrozná ostuda. Nevím, co říct," smutnil poražený kouč André Villas-Boas. "Takový výsledek proti tak silnému týmu, to se často nevidí. Hráli jsme opravdu dobře," pochvaloval si naopak Manuel Pellegrini, trenér Citizens. A právě na jejich hřiště teď pojede Plzeň hrát středeční zápas Ligy mistrů.

Radost fotbalistů Manchesteru City, zleva jsou Sergio Agüero, Yaya Touré a Álvaro Negredo foto: Reuters

Tottenham měl nejlepší obranu v Anglii, v předešlých 11 duelech inkasoval stejně gólů jako během 90 minut na Etihad Stadium! Tam zcela vyhořel. Podobně však dopadli i další. V lize na svém stadionu vyhrálo milionářské mužstvo všech šest zápasů a nastřílelo 26 gólů: Manchesteru United dalo 4 branky, Norwichi 7, teď na seznam nebožáků přibyl Tottenham. Dalším jeho soupeřem je Plzeň, ve středu v pátém kole základní fáze Ligy mistrů. "Bude hodně těžké přepnout na jejich level. Zápas proti Tottenhamu jsem viděl a vypadá to, že jsou ve formě," usmál se Stanislav Tecl, útočník Plzně.

Sílu City už Plzeňané poznali v úvodním zápase skupiny, kdy anglický tým na západě Čech s přehledem vyhrál 3:0. Rozhodl během 13 minut druhé půle. Zdá se, že odveta bude pro českého mistra mnohem těžší. Zatímco venku se City trápí, doma jsou suverénní. "Doma máme skvělou bilanci, ale větší radost mám z toho, že hrajeme dobře jako tým. Nejen v útoku, ale i v obraně," říká Pellegrini, jehož tým je v Premier League na čtvrtém místě. Co se týče ofenzivy, jsou City v Anglii nejlepší. Ve dvanácti utkáních dalo méně slavné mužstvo z Manchesteru 34 gólů, deset z nich Sergio Agüero, což z malého Argentince dělá nejlepšího kanonýra v Anglii.

Minimálně gól dal Manchester City doma už v 56. zápase za sebou

"S Messim a Ronaldem je momentálně Agüero nejlepší hráč na světě," vyřkl Pellegrini po Tottenhamu. K jeho demolici přispěl bývalý zeť Diega Maradony dvěma góly a třemi asistencemi. Aby Plzeň mohla pomýšlet na úspěch, bude muset být zcela bezchybná v obraně. Jen posuďte: minimálně gól dal Manchester City před vlastními fanoušky už v 56. zápase za sebou! To není dobrá zpráva pro Plzeň, která se do Anglie přesune v úterý dopoledne. "Nemůžeme tam jet vyklepaní, to by nedopadlo dobře," říká Tecl. "Když podáme stejný výkon jako proti Bayernu doma, nebudeme se mít za co stydět."

Fotbalista Manchesteru City Sergio Agüero

Plzeň po ustrašeném výkonu v Mnichově, kde dostala 5 gólů, aniž by vystřelila, doma s posledním vítězem Ligy mistrů prohrála po statečném boji 0:1. Teď ji ale čeká podobně náročná zkouška, před níž je prý odveta s Bayernem velkou inspirací. "Chceme to utkání odehrát důstojně," plánuje plzeňský trenér Pavel Vrba. "Nemáme co ztratit. Snad nepodlehneme atmosféře, která bude určitě úžasná. Čeká nás obrovsky silné mužstvo."