Čechova Chelsea nezaváhala a dál vede ligu

16:50
MANCHESTER - Fotbalisté Chelsea otočili zápas s Norwichem a díky výhře 4:1 zůstávají bez porážky v čele anglické ligy. Na druhé místo se v neúplné tabulce posunul obhájce titulu Manchester City, který zdolal Sunderland 3:0 a poprvé v nové ligové sezoně se mu podařilo vyhrát druhé utkání za sebou.

Alexandr Kolarov foto: Reuters

Petr Čech přišel v brance Chelsea o čisté konto již v 11. minutě, kdy ho ranou z hranice pokutového území pokořil Holt. Domácí však skóre rychle otočili - už za tři minuty vyrovnal hlavou Torres, a když ve 22. minutě španělský střelec neuspěl s nůžkami, dorazil jeho pokus Lampard.

7. kolo anglické ligy

Manchester City - Sunderland 3:0 (5. Kolarov, 60. Agüero, 89. Milner), Chelsea - Norwich 4:1 (14. Torres, 22. Lampard, 31. Hazard, 76. Ivanovič - 11. Holt), Swansea - Reading 2:2 (71. Michu, 78. Routledge - 31. Pogrebňak, 44. Hunt), West Bromwich - QPR 3:2 (5. Morrison, 22. Gera, 85. Mulumbu - 35. Taarabt, 90.+2 Granero), Wigan - Everton 2:2 (10. Koné, 21. Di Santo - 11. Jelavič, 87. Baines z pen).

Další góly "Blues" přidali Hazard a Ivanovič a zajistili týmu poklidný závěr utkání. Chelsea má spolu s City nejlepší útok s 15 zásahy a vedle Arsenalu také nejpevnější obranu se čtyřmi inkasovanými góly.

Sunderland byl v minulé sezoně jediným soupeřem, který na stadionu City v lize neprohrál, dnes se mu však možnost zopakovat bodový zisk vzdálila již v páté minutě. Faul na Téveze potrestal povedeným trestným kopem obránce Kolarov. Ten po hodině hry zařídil i druhý gól nahrávkou Agüerovi, skóre uzavřel minutu před koncem z trestného kopu Milner.

Bez vítězství a se dvěma body na kontě zůstávají na posledním místě i po dnešku ambiciózní Queens Park Rangers, kteří prohráli 2:3 na hřišti West Bromwiche. Soupeř naopak navázal na překvapivě dobré výkony a posunul se na čtvrté místo.

Třetí příčku před ním uhájil o skóre Everton. Tomu se sice penaltou Bainese v 87. minutě podařilo vyrovnat na konečných 2:2 duel proti Wiganu, na Chelsea však ztrácí již pět bodů a v neděli ho může předstihnout Manchester United v zápase s Newcastlem.