Manchester City smetl Tottenham 5:1 a je novým vládcem Anglie

23:39
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru City využili úterního zaváhání Arsenalu a poprvé od úvodního kola se dostali do čela anglické ligy. Úřadující vicemistři dnes zvítězili na hřišti Tottenhamu jednoznačně 5:1 a mají jednobodový náskok před Arsenalem, který o den dříve remizoval 2:2 v Southamptonu. O další dva body zpět je Chelsea, která ztratila body remízou 0:0 s osmnáctým West Hamem.

Edin Džeko se raduje se spoluhráči. foto: Reuters

Za jasnou výhrou nasměroval Manchester City jeho nejlepší střelec Sergio Agüero, který v 15. minutě otevřel skóre svým patnáctým gólem v tomto ročníku. V Premier League se argentinský útočník trefil celkově popadesáté.

Jednobrankový rozdíl ve skóre vydržel do 50. minuty, kdy byl domácí Danny Rose vyloučen za faul na Edina Džeka a Yaya Touré z penalty zvýšil. Vzápětí skóroval i Džeko. Po snížení Etienna Capoueho dorazili oslabeného soupeře Stevan Jovetič a Vincent Kompany. Černohorský útočník Jovetič dal svůj první gól v anglické lize od letního příchodu z Fiorentiny za 22 milionů liber.

Manchester City málem zopakoval šestibrankový příděl, který Tottenhamu nadělil před dvěma měsíci. Po 23 kolech mají svěřenci trenére Manuela Pellegriniho na kontě už 68 gólů, o dva více než za celý loňský ročník.

Chelsea měla proti West Hamu jednoznačně navrch, ale španělský gólman Adrián i s pomocí brankové konstrukce útokům favorita odolal. Petr Čech na druhé straně měl v dešti výrazně méně práce.

Dobrou formu z poslední doby potvrdil Sunderland, který porazil Stoke 1:0 a udělal další krok k záchraně. Na dnešního soupeře ztrácí překvapivý finalista Ligového poháru na 17. příčce jen bod. Obránce Ondřej Čelůstka odehrál za vítěze druhý poločas.

Anglická fotbalová liga - 23. kolo:

• Aston Villa - West Bromwich 4:3 (12. Weimann, 24. Bacuna, 38. Delph, 64. Benteke z pen. - 4. Brunt, 9. vlastní Delph, 43. Mulumbu)
  • Chelsea - West Ham United 0:0
  • Sunderland - Stoke 1:0 (18. Johnson)
  • Tottenham - Manchester City 1:5 (59. Capoue - 15. Agüero, 51. Touré z pen., 54. Džeko, 78. Jovetič, 89. Kompany).