Manchester City se udržel na čele Premier League

19:27
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru City vyhráli na hřišti Aston Villy 1:0 a uhájili dvoubodové vedení v čele anglické ligy před městskými rivaly United. V derby mezi s West Bromwichem utrpěl Wolverhampton doma těžký debakl 1:5.

Aston Villa - Manchester City. foto: Reuters

Svěřenci Roberta Manciniho byli pod tlakem, ale nakonec dokázali odpovědět na sobotní vítězství United nad Liverpoolem (2:1) a vrátili se zpátky na první místo. Dvoubodový náskok jim zajistila střela stopera Joleona Lescotta, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži po rohovém kopu a zblízka úspěšně zakončil.

PL - 25. kolo:

Wolverhampton - West Bromwich 1:5 (45.+1 Fletcher - 34., 77. a 88. Odemwingie, 64. Olsson, 85. Andrews), Aston Villa - Manchester City 0:1 (63. Lescott).

Birminghamský tým měl v nastavení velké šance na vyrovnání, nicméně Carlos Cuellar zblízka hlavou přestřelil a při několika ostrých centrech dobře zakročil jeden z kandidátů na nového kapitána anglické reprezentace, brankář Joe Hart.

Dlouho vyrovnané derby mezi Wolverhamptonem a West Bromwichem proměnili hosté v závěrečné půlhodině v debakl. Poločasové skóre 1:1 zlomil v jejich prospěch Jonas Olsson krátce po hodině hry, další tři góly pak brankář "Vlků" Wayne Hennessey inkasoval mezi 77. a 88. minutou.

Největší zásluhu na vítězství WBA 5:1 měl útočník Peter Odemwingie, který zaznamenal premiérový hattrick v Premier League. West Bromwich navíc v lize poprvé dokázal nastřílet více než čtyři branky a ještě více znejistil pozici trenéra Micka McCarthyho, jehož tým se propadl na sestupovou 18. příčku.