Manchester City remizoval ve šlágru s Liverpoolem 2:2

20:35
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru City remizovali v 25. kole anglické ligy s Liverpoolem 2:2 a na svého městského rivala Manchester United ztrácejí na druhém místě tabulky již devět bodů. Tottenham porazil 1:0 West Bromwich a přiblížil se třetí Chelsea na jediný bod.

Džeko se raduje z branky do sítě Liverpoolu foto: Reuters

Výsledky

West Bromwich - Tottenham 0:1 (67. Bale), Manchester City - Liverpool 2:2 (23. Džeko, 78. Agüero - 29. Sturridge, 73. Gerrard).

Úřadující mistr Manchester City se ujal vedení v 23. minutě, kdy z lehké pozice po Milnerově centru zakončil bývalý útočník Teplic Džeko. Již o šest minut však vyrovnal ranou z dálky Sturridge a připravil soupeře o možnost udržet páté čisté konto v Premier League v řadě.

Svého spoluhráče čtvrt hodiny před koncem napodobil dalším úspěšným pokusem z dálky kapitán Gerrard, ale ani to Liverpoolu k vítězství nestačilo. V 78. minutě totiž špatně vyběhl brankář Reina a prohrál souboj s Agüerem, který z těžké pozice srovnal na konečných 2:2.

Tottenham se na čtvrtém místě přiblížil už na jediný bod k Chelsea. V duelu proti West Bromwichi mu na výhru stačil Baleův jediný gól. Londýnskému týmu pomohl k venkovnímu triumfu zbytečným vyloučením za plivnutí na soupeře obránce Popov.