Manchester City přehrál Liverpool a utekl United

22:53aktualizováno  23:02
Fotbalisté Manchesteru City porazili ve 20. kole anglické ligy Liverpool 3:0 a získali v čele tabulky tříbodový náskok před městským rivalem United. Obhájce titulu má však zápas k dobru.

Yaya Touré foto: Reuters

První branku City dal střelou z 25 metrů v desáté minutě Sergio Agüero, kterému pomohla chyba hostujícího brankáře Pepeho Reiny. Argentinský reprezentant zaznamenal 14. gól v lize a po třech hodinách a 57 minutách ukončil střelecké trápení manchesterského týmu v Premier League.

PL - 20. kolo

Tottenham - West Bromwich 1:0 (63. Defoe), Wigan - Sunderland 1:4 (62. Rodallega - 45.+4 Gardner, 55. McClean, 73. Sessegnon, 80. Vaughan), Manchester City - Liverpool 3:0 (10. Agüero, 33. Y. Touré, 75. Milner z pen.).

Druhou trefu přidal ve 33. minutě hlavičkou Yaya Touré. Liverpoolu poté nepomohlo ani vyloučení domácího záložníka Garetha Barryho po druhé žluté kartě a místo toho inkasoval potřetí. Penaltu po zákroku obránce Martina Škrtela na Yayu Tourého proměnil James Milner.

Náskok na třetím místě, které jako poslední zaručuje přímý postup do Ligy mistrů, zvýšili po výhře 1:0 nad Wiganem fotbalisté Tottenhamu. Čtvrtá Chelsea má na tým Hotspur, který odehrál o zápas méně, už pětibodové manko.