Bitva o Anglii: City vede o skóre před United

18:14aktualizováno  19:06
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru City udělali v anglické lize další krok za prvním mistrovským titulem od roku 1968. Na hřišti pátého Newcastlu zvítězili 2:0 a tabulku nadále vedou s 86 body o skóre před městským konkurentem Manchesterem United, který stejným výsledkem zdolal Swansea.

Manchester City. foto: Reuters

V posledním kole stačí příští neděli svěřencům Roberta Manciniho získat doma proti Queens Parku stejný počet bodů, jako uhrají United v duelu na hřišti Sunderlandu. Tým Alexe Fergusona má o osm branek menší rozdíl ve skóre.

Hráči City se dlouho nemohli prosadit, ale podobně jako při posledním duelu proti United si trpělivě počkali, tentokrát až do druhé půle. V 70. minutě za hranicí pokutového území napřáhl záložník Yaya Touré a otevřel skóre přesnou ranou k tyči.

37. kolo:

Newcastle - Manchester City 0:2 (70. a 89. Y. Touré), Aston Villa - Tottenham 1:1 (35. Clark - 61. Adebayor z pen.), Bolton - West Bromwich 2:2 (24. Petrov z pen., 72. vlastní Jones - 75. Brunt, 90. Morrison), Fulham - Sunderland 2:1 (12. Dempsey, 35. Dembélé - 34. Bardsley), QPR - Stoke 1:0 (89. Cissé), Wolverhampton - Everton 0:0, Manchester United - Swansea 2:0 (28. Scholes, 41. Young).

V 84. minutě šel stejný hráč prakticky z poloviny hřiště sám na brankáře Tima Krula, nedokázal ale pořádně zakončit a dorážející Sergio Agüero branku minul. Chuť si Touré spravil o čtyři minuty později, kdy po kombinaci spoluhráčů zakončil přečíslení a definitivně potvrdil zisk tří bodů.

Manchester United se ke stejnému výsledku jako městský rival dopracoval rychleji. Ve 28. minutě načal Swansea Paul Scholes, který tečoval pokus Michaela Carricka. Čtyři minuty před přestávkou pak na konečných 2:0 zvýšil Ashley Young.

Vedle Newcastlu zaváhal i další tým z nejlepší čtyřky Tottenham, který vybojoval alespoň remízu 1:1 s Aston Villou díky penaltě Emmanuela Adebayora. Stejně jako Newcastle tak "Kohouti" nevyužili šanci předstihnout třetí Arsenal a před závěrečným kolem se jim naopak může v boji o Ligu mistrů přiblížit čerstvý vítěz Anglického poháru Chelsea.

V boji o setrvání v Premier League si polepšili Queens Park Rangers zásluhou výhry 1:0 nad Stoke. Jedinou branku vstřelil v předposlední minutě Djibril Cissé, který začal zápas na lavičce vedle nevyužitého náhradního brankáře Radka Černého. QPR má nyní před 18. příčkou náskok dvou bodů.

Osmnáctý zůstal Bolton, jemuž nestačilo ani vedení 2:0 k výhře nad West Bromwichem. Soupeř v poslední čtvrthodině srovnal na 2:2 a sebral Wanderers šanci alespoň do pondělí předstihnout Wigan.