Manchester City jako první zdolal Everton, Liverpool vede ligu

16:20aktualizováno  20:50
LONDÝN - Fotbalisté Liverpoolu zdolali v sedmém kole anglické ligy Crystal Palace 3:1 a vrátili se do čela tabulky před Arsenal, který má ale nedělní duel s West Bromwichem k dobru. Manchester City, jeden ze soupeřů Plzně v Lize mistrů, porazil 3:1 Everton. Liverpoolskému celku připravil první prohru v sezoně a posunul se na třetí místo. Konkurenční United po dvou porážkách zvítězili, poslední Sunderland zdolali 2:1.

Fotbalista Manchesteru City Sergio Agüero (vlevo) a Philip Jagielka z Evertonu foto: Reuters

Anglická fotbalová liga - 7. kolo

Manchester City - Everton 3:1 (17. Negredo, 45. Agüero, 69. vlastní Howard - 16. Lukaku)

Cardiff - Newcastle 1:2 (58. Odemwingie - 30. a 38. Rémy)

Fulham - Stoke 1:0 (83. Bent)

Hull - Aston Villa 0:0

Liverpool - Crystal Palace 3:1 (13. Suárez, 17. Sturridge, 38. Gerrard z pen. - 76. Gayle)

Sunderland - Manchester United 1:2 (5. Gardner - 55. a 61. Januzaj)

Liverpool proti nováčkovi poslal do vedení gólem ve skluzu Luis Suárez, který na Anfield Road hrál poprvé v sezoně. Trefil se potřetí ve dvou utkáních, ve nichž nastoupil po dlouhé přestávce zaviněné desetizápasovým trestem za kousnutí soupeře. Ještě do poločasu dal šestý gól v sezoně nejlepší střelec soutěže Daniel Sturridge a z penalty se trefil kapitán Steven Gerrard, který si připsal 99. gól v Premier League. Ve druhé půli již jen zkorigoval skóre hlavou Dwight Gayle.

Manchester City prohrál v minulém kole domácí soutěže s Aston Villou 2:3 a následně i v Lize mistrů s Bayernem Mnichov 1:3 a dobře nezačal ani dnes. Brankáře Joea Harta prostřelil už v šestnácté minutě Romelu Lukaku, který předtím snadno přešel přes stopera Joleona Lescotta. Favorit se ale rychle uklidnil, když hned z protiútoku srovnal Álvaro Negredo. Skóre po podobné akci otočil těsně před přestávkou Sergio Agüero, který pak v 69. minutě nepřelstil Tima Howarda z penalty, míč se ale americkému gólmanovi odrazil od tyče do hlavy a poté do sítě.

City skórovalo v posledních 54 domácích ligových zápasech a dál prodlužuje klubový rekord. Trenér Manuel Pellegrini nasadil sestavu: Hart - Zabaleta, Kompany (34. Nastasič), Lescott, Kolarov (58. Clichy) - Touré, Fernandinho - Milner, Agüero (79. Nasri), Silva - Negredo. Hráči United vstoupili do zápasu s posledním týmem tabulky špatně. Už v páté minutě stopeři Phil Jones a Rio Ferdinand nedokázali odvrátit centr Emanuela Giaccheriniho, míč naservírovali Craigu Gardnerovi a ten otevřel skóre.

Čelůstka se vrátil do základní sestavy Sunderlandu

Radoval se i bek Ondřej Čelůstka, který se ve druhém utkání pod dočasným koučem Kevinem Ballem vrátil do základní sestavy Sunderlandu. Právě ze strany českého obránce, který byl ve čtvrtek premiérově povolán do národního týmu pro zápasy kvalifikace MS na Maltě a v Bulharsku, ale přišel v 55. minutě centr Patrice Evry na vyrovnávací gól Adnana Januzaje.

Osmnáctiletý Belgičan, hrající poprvé v základní sestavě United, o šest minut později vstřelil ještě jednu branku a otočil skóre. Sturridge stíhá v tabulce střelců autor pěti gólů Loic Rémy, který dvěma zásahy rozhodl o výhře Newcastlu v Cardiffu 2:1. Fulham přerušil sérii pěti zápasů bez výhry a díky pozdní brance Darrena Benta zdolal 1:0 Stoke.