Manchester City porazil Hull i v oslabení, Chelsea doma padla

Petr Čech

16:44aktualizováno  20:53
LONDÝN - Fotbalisté Manchesteru City porazili ve 30. kole anglické ligy Hull 2:0 a posunuli se na druhou příčku tabulky. První Chelsea s Petrem Čechem v brance nedokázala na triumf rivala odpovědět a překvapivě prohrála 0:1 s Aston Villou. Před City sice vede o šest bodů, ale svěřenci trenéra Manuela Pellegriniho mají tři utkání k dobru.

Edin Džeko se raduje se spoluhráči. foto: Reuters

Manchester City během posledního týdne vypadl z Anglického poháru i Ligy mistrů a ani sobotní zápas nezahájil ideálně. Už v desáté minutě přišel o vyloučeného stopera Vincenta Kompanyho kvůli stažení Nikici Jelaviče.

Vzápětí však City poslal do vedení povedenou zatočenou střelou David Silva. V poslední minutě uzavřel skóre bývalý útočník Teplic Edin Džeko a manchesterskému týmu pojistil první ligové vítězství v Hullu od roku 1909. Od té doby se zde "Citizens" představili sedmkrát s bilancí tří remíz a čtyř proher.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Hull - Manchester City 0:2 (14. Silva, 90. Džeko), Everton - Cardiff 2:1 (59. Deulofeu, 90.+3 Coleman - 68. Cala)

Fulham - Newcastle 1:0 (68. Dedžagah)

Southampton - Norwich 4:2 (5. Schneiderlin, 57. Lambert, 73. Rodriguez, 90.+7 Gallagher - 86. Elmander, 87. Snodgrass)

Stoke - West Ham United 3:1 (32. a 79. Odemwingie, 69. Arnautovic - 5. Carroll)

Sunderland - Crystal Palace 0:0

Swansea - West Bromwich 1:2 (2. Lamah - 52. Sességnon, 85. Mulumbu)

Aston Villa - Chelsea 1:0 (82. Delph).

Chelsea už v duelu s Aston Villou slavila ve 41. minutě vedoucí gól, rozhodčí Chris Foy ale po konzultaci s asistentem nakonec odpískal ruku střelce branky Nemanji Matiče. Ve druhé půli otupil tlak londýnského týmu brazilský záložník Willian, který dostal druhou žlutou kartu za taktický faul ve středu hřiště.

Brankáře Čecha o 14. čisté konto v sezoně připravil osm minut před koncem parádní patičkou záložník Fabian Delph, který navíc v nastavení trefil ještě břevno. Vzápětí byl vyloučen další Brazilec v dresu Chelsea Ramires a sudí vykázal na tribunu i rozčilujícího se kouče Josého Mourinha.

Fulham se dočkal prvního vítězství pod trenérem Felixem Magathem a přerušil sérii devíti utkání bez výhry, která se táhla od Nového roku. Tři body mu zajistil střídající Aškan Dedžagah a zdramatizoval boj vespod tabulky. Poslední Fulham ztrácí už jen bod na devatenáctý Cardiff a osmnáctý Sunderland, ale i například čtrnáctá Swansea má k dobru jen pět bodů.

Souboj o udržení mezi Sunderlandem, který nastoupil bez obránce Ondřeje Čelůstky, a Crystalem Palace skončil bez branek. Povzbuzení v záchranářských bojích naopak vydřel West Bromwich díky výhře 2:1 na hřišti Swansea, kde přitom prohrával už od druhé minuty. Útočník vítězů Matěj Vydra zůstal mezi náhradníky.

Nebodoval Norwich, i když velmi zdramatizoval duel se Southamptonem. Na hřišti soupeře prohrával už 0:3, ale díky zásahům Johana Elmandera a Roberta Snodgrasse z 85. a 86. minuty se přiblížil na dostřel. Southampton však přece jen potvrdil roli favorita a v nastavení zvýšil na konečných 4:2.