Málaga nakročila k premiérové účasti ve skupině LM

23:04
MÁLAGA - Fotbalisté Málagy nakročili k premiérové účasti v základní skupině Ligy mistrů. V dnešním úvodním zápase 4. předkola doma porazili Panathinaikos Atény 2:0 a před odvetou mají solidní výchozí pozici.

Malaga (Eliseu) foto: Reuters

Úvodní zápasy 4. předkola fotbalové LM:

• Mistrovská část: BATE Borisov - Hapoel Kirjat Šmona 2:0 (1:0) Branky: 10. a 78. Radionov. ČK: 70. Matovič (Šmona).
    AEL Limassol - Anderlecht Brusel 2:1 (1:0) Branky: 34. Dosa Júnior, 72. Rui Miguel - 62. Mbokani. ČK: 74. Jovanovič (Anderlecht).
    Dinamo Záhřeb - Maribor 2:1 (1:1) Branky: 10. Čop, 74. Badelj - 39. vlastní Badelj.
  • Nemistrovská část: Braga - Udine 1:1 (0:1) Branky: 68. Ismaily - 23. Basta.
    Málaga - Panathinaikos Atény 2:0 (2:0) Branky: 17. Demichelis, 34. Eliseu.

Španělský celek se přiblížil výhře dvěma brankami už v prvním poločase. V sedmnácté minutě otevřel skóre argentinský obránce Martín Demichelis a za dalších sedmnáct minut přidal druhý gól portugalský křídelní hráč Eliseu.

Těžší pozici bude mít příští týden Anderlecht, který prohrál na hřišti kyperského AEL Limassolu 1:2. Český záložník Lukáš Mareček nebyl ani na lavičce hostů. Bruselský celek sice po přestávce díky Mbokanimu odpověděl na vedoucí trefu Dosy Júniora, ale Limassolu zajistil výhru v 72. minutě Rui Miguel.

Udine remizovalo v Braze 1:1. Italský tým sice poslal do vedení už po dvaceti minutách Basta, ale portugalské mužstvo vyrovnalo po změně stran po zásahu Ismailyho.