Lyžařka Strachová skončila ve slalomu ve Flachau patnáctá

22:08
Lyžařka Šárka Strachová obsadila 15. místo ve Flachau v předposledním slalomu Světového poháru před olympijskými hrami v Soči. Závod pod umělým osvětlením, jenž je s dotací 125.000 eur nejlépe ohodnoceným ženským podnikem v sezoně, vyhrála stejně jako loni suverénně Mikaela Shiffrinová z USA.

Šárka Strachová. foto: ČTK/AP

Strachová tak skončila v druhé desítce i ve čtvrtém slalomu sezony, v nichž bodovala. Po prvním kole byla šestnáctá, po druhé jízdě se navzdory slabší finální části česká lyžařka posunula o jednu příčku nahoru. Jejím nejlepším umístěním ve slalomu v ročníku tak zůstalo dvanácté místo z prosincového závodu v Lienzu.

Osmadvacetiletá vlajkonoška české výpravy pro Soči ztratila na mistryni světa Shiffrinovou celkově 2,53 sekundy. Druhá česká reprezentantka Martina Dubovská zajela v prvním kole 50. čas a mezi elitní třicítku se neprobojovala.

Osmnáctiletá Shiffrinová potvrdila svou třetí výhrou v sezoně pozici velké adeptky na slalomové zlato ze Soči. Vedoucí žena hodnocení disciplíny měla po prvním kole náskok devět desetin a i na rozbité trati v druhém kole si dojela pro jasné vítězství. Po Francouzce Perrine Pelenové a Chorvatce Janice Kosteličové se stala třetí ženou, jež vyhrála ještě před 19. narozeninami sedm slalomů SP.

Druhá skončila stejně jako loni ve Flachau Švédka Frida Hansdotterová, jež na svou přemožitelku ztratila 83 setin. Její krajanka Maria Pietiläová-Holmnerová na třetí pozici měla odstup už 1,14.

Hansdotterová se dostala také na druhou příčku v hodnocení slalomu SP. Vystřídala na něm Rakušanku Marlies Schildovou, jež v druhém kole místo útoku na vítězství z dělené třetí pozice upadla a dojela s velkou ztrátou poslední. Celkové vedení v seriálu zvýšila dnes čtvrtá Němka Maria Höflová-Rieschová.