Gutová se po triumfu v super-G v Lake Louise vrátila do čela SP

21:00
LAKE LOUISE (Kanada) - Švýcarská lyžařka Lara Gutová vyhrála superobří slalom v mrazivém v Lake Louise a v osmém závodu olympijské sezony oslavila už čtvrtý triumf. Zároveň se vrátila do čela hodnocení Světového poháru. Klára Křížová ztratila na vítězku 3,17 sekundy a obsadila 45. místo z 58 startujících.

Švýcarska lyžařka Lara Gutová foto: ČTK

Dvaadvacetileté Gutové se v Lake Louise nevydařily podle představ oba předchozí sjezdy, ale dnes si zklamání vynahradila. O pouhé tři setiny skončila druhá Tina Weiratherová z Lichtenštejnska, na stupních vítězů je doplnila Rakušanka Anna Fenningerová. Páté místo a jasně nejlepší výsledek po těžkém zranění kolena vybojovala vracející se americká hvězda Lindsey Vonnová, čtyřnásobná vítězka seriálu.

"Jsem moc ráda, každým dnem je to lepší, i pro moje sebevědomí. Nebylo to bez chyb, ale už jsem zpátky na úrovni špičky," radovala se Vonnová, jež bude v únoru v Soči obhajovat dvě olympijské medaile - zlato ze sjezdu a bronz právě ze super-G. Po sjezdařském double v Lake Louise byla dnes až na konci druhé desítky dvojnásobná olympijská vítězka Maria Höflová-Rieschová z Německa, o šanci přišla chybou v samém závěru. I dnes provázel závod velký mráz, na startu bylo minus 22 stupňů Celsia.

Závod SP v sjezdovém lyžování v Lake Louise (Kanada)

Ženy - super-G: 1. Gutová (Švýc.) 1:22,86, 2. Weiratherová (Licht.) -0,03, 3. Fenningerová -0,33, 4. Görglová (obě Rak.) -0,78, 5. Vonnová -0,85, 6. Smithová (obě USA) -0,89, 7. Klingová (Švéd.) a Rebensburgová (Něm.) obě -1,01, 9. Stufferová (It.) -1,11, 10. Gagnonová (Kan.) -1,22, ...45. Křížová -3,17.

Průběžné pořadí super-G SP (po 2 ze 6 závodů): 1. Gutová 200 b., 2. Fenningerová 140, 3. Hospová (Rak.) 82, 4. Weiratherová 80, 5. Gisinová (Švýc.) 64, 6. Štuhecová (Slovin.) 58.

Průběžné pořadí SP (po 8 ze 34 závodů): 1. Gutová 446, 2. Höflová-Rieschová (Něm.) 405, 3. Fenningerová a Weiratherová obě 345, 5. Mazeová (Slovin.) 230, 6. Shiffrinová (USA) 220, ...82. Dubovská 3.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.