Řezáč podruhé ovládl seriál FIS Marathon Cup

12:04
SAMEDAN (Švýcarsko) - Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč je podruhé vítězem FIS Marathon Cupu. Celkový triumf v desetidílném seriálu má jistý už před závěrečným závodem Birkebeinerrennet v Norsku, kde bude v sobotu 17. března obhajovat loňské prvenství.

Stanislav Řezáč. foto: Martin Sidorjak/Patria Direct team

O jeho vítězství ve FIS Marathon Cupu se definitivně rozhodlo v dnešním Engadin Skimaratonu ve Švýcarsku, kde Řezáč nestartoval stejně jako jeho nejbližší pronásledovatelé. Před druhým Norem Jörgenem Auklandem vede letošní vítěz Jizerské padesátky a König Ludwig Laufu o nedostižných 123 bodů.

Osmatřicetiletý Řezáč, jenž před týdnem skončil třetí ve Vasově běhu a v lednu obsadil stejné místo v italské Marcialonze, při šesti startech v seriálu chyběl na stupních vítězů pouze jednou. Díky tomu ovládl FIS Marathon Cup stejně jako v roce 2005.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Engadin Skimaraton vyhrál domácí Roman Furger o tři desetiny před krajanem Curdinem Perlem. Patnáctý doběhl se ztrátou devíti sekund Martin Koukal a v celkovém pořadí FIS Marathon Cupu se ve své první sezoně mezi dálkovými běžci posunul na páté místo.

Engadin skimarathon, závod FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování (42 km volnou technikou):

Muži:
1. Furger 1:31:21,1, 2. Perl (oba Švýc.) -0,3, 3. Zorzi -2,3, 4. Santus (oba It.) -3,5, 5. Fischer -4,2, 6. Livers (oba Švýc.) -4,3, ...15. KOUKAL -9,2, 44. NOVÁK (oba ČR) -1:07,7.

Pořadí FIS Marathon Cupu (po 9 z 10 závodů): 1. ŘEZÁČ (ČR) 405 b., 2. J. Aukland (Nor.) 282, 3. Johnsson (Švéd.) 275, ...5. KOUKAL 242, 27. NOVÁK 74.

Ženy:
1. Faivreová-Piconová (Fr.) 1:36:28,4, 2. Bonerová -1,3, 3. Leonardiová-Cortesiová (obě Švýc.) -4,1.

Pořadí FIS Marathon Cupu (po 9 z 10 závodů): 1. Santerová (It.) 431, 2. Nyströmová (Švéd.) 410, 3. Bonerová 385, ...14. MORAVCOVÁ (ČR) 56.