Lyžař Lukáš Bauer vyhrál předposlední díl Tour de Ski

16:35
PRAHA - Lyžař Lukáš Bauer vyhrál předposlední díl Tour de Ski. Po 20 km klasicky je celkově druhý s minimální ztrátou na Nora Pettera Northuga.

Lukáš Bauer. foto: ČTK

O vítězi se tak bude rozhodovat v závěrečné etapě s tradičním náročným výstupem na sjezdovku Alpe Cermis.

Bauer, který naposledy vyhrál závod SP loni v lednu v Otepää, se držel na špici od začátku závodu a spolu s Northugem postupně roztahovali pole. Před devátým kilometrem soupeřům odskočili, v polovině trati měli šestivteřinový odstup před Babikovem a náskok skoro 20 vteřin na zbytek pole. Český běžec se snažil udržet vysoké tempo a s norským lídrem sezony se ostatním dál vzdalovali.

Společně si Bauer s Northugem rozdělovali i bonusové vteřiny. Rozhodující nástup předvedl český vítěz Tour de Ski z roku 2008 při stoupání po mezičasu na 14. kilometru. Tam soupeři unikl a na patnáctém kilometru už vedl o 18,7 sekundy.

Na zbylých pěti kilometrech si Bauer s jistotou udržel svoji pozici. Naopak Northuga pohltila skupina pronásledovatelů a norský běžec musel uhájit druhé místo ve sprintu, což se mu tradičně podařilo. Třetí pozice v sedmé etapě patřila německému běžci Axelu Teichmannovi.

Z českých běžců ještě bodoval šestadvacátý Jiří Magál, který na Bauera ztratil minutu a tři čtvrtě. Martin Koukal doběhl na 42. místě, Milan Šperl hned za ním a Martin Jakš nedokončil.