Lyon selhal také v odvetě. Bayern dovedl do finále LM hattrickem Olič

22:33aktualizováno  22:39
PRAHA/LYON - Fotbalisté Bayernu jsou prvními finalisty Ligy mistrů. Po domácí výhře 1:0 zvládli lépe také odvetu ve Francii a v Lyonu vyhráli hladce 3:0. Francouzský celek předvedl bídný výkon a mohl padnout ještě vyšším rozdílem. O druhém finalistovi se rozhodne ve středu na Camp Nou v souboji Barcelony a Interu. Italský mistr vyhrál první duel 3:1.

Nezadržitelný Olič. foto: Reuters

Odložili si těžký zápas domácí ligy proti Monacu a odpočinuli si po dlouhém cestování k prvnímu semifinále Ligy mistrů do Bavorska (kvůli erupci islandské sopky jeli hráči Lyonu na první duel a následně z něj domů autobusy). Spíše to ale na Stade de Gerland vypadalo, že se hráči francouzského týmu nepotkali s míčem minimálně od Vánoc.

Bayern naznačil, že nehodlá připustit jakékoliv komplikace v cestě do finále Ligy mistrů poprvé po devíti letech (v roce 2001 bavorský celek celou soutěž vyhrál, pozn. redakce), již ve 3. minutě, kdy Thomas Müller minul Llorisovu branku z pár metrů. V 26. minutě se ale již jeho parťák z útoku Ivica Olič nemýlil.

Olič střílí branku.

Na malém vápně dostal přihrávku právě od Müllera, bez potíží se mohl s míčem otočit a poté s dostatkem času se i rozhodnout, kam zamíří. Nemýlil se a Lloris poprvé kapituloval. Očekávali jste poté ofenzivní lavinu od domácího celku?

Tak vězte, že jedinou odpovědí Lyonu byla nebezpečná střela Govoua ze třiceti metrů v 50. minutě. Byla to jediná přímá střela hostitelů na branku soupeře v celém duelu. Když navíc v 60. minutě dostal Cris za zbytečný faul žlutou kartu a následně i druhou za přílišné řečnění (sudí Busacca se brazilského stopera nezalekl podobně, jako to dělají rozhodčí v české lize při hádkách s Řepkou), bylo de facto rozhodnuto.

Busacca v akci.

V 67. minutě vyslal Altintop parádní kolmicí na zteč francouzské branky Oliče a ten jeho přání vyslyšel - tentokrát levačkou nedal Llorisovi šanci - 0:2. O deset minut později to bylo již o tři branky. Schweinsteiger si na levé straně udělal ze dvou soupeřů tréninkové kužele, nacentroval přesně na hlavu Oliče (ten se musel spolu s Klosem na malém vápně pomalu bát) a ten završil čistý a kompletní hattrick - trefil se pravou i levou nohou a také hlavou.

Olič střílí branku, obránci soupeře se jen dívají.

Zápas se poté již jen dohrával, Lyonští se nezmohli ani na čestný úspěchu. "Bylo to rozčarování. Nedůstojné semifinále Ligy mistrů," zhodnotil výkon Lyon ve studiu České televize Pavel Kuka. Bayern po zásluze postoupil do finále Ligy mistrů, kde mu bude 22. května v Madridu soupeřem lepší z dvojice Barcelona-Inter Milán. Jejich zápas je na programu ve středu večer, první duel zvládl lépe milánský celek, který vyhrál 3:1.

ODVETA SEMIFINÁLE LIGY MISTRŮ

Olympique Lyon - Bayern Mnichov 0:3 (0:1)
Branky: 26., 67. a 77. Olič.
Rozhodčí: Busacca - Arnet, Burragina (všichni Švýc.). ŽK: Cris, Gonalons - Altintop. ČK: 60. Cris. Diváci: 40.000. První zápas: 0:1, postupuje Bayern.

Lyon: Lloris - Reveillere, Cris, Boumsong, Cissokho (46. Gomis) - Gonalons, Makoun - Gouvou, Delgado (69. Pjanič), Bastos - Lisandro (79. Ederson). Trainer: Puel.

Bayern: Butt - Lahm, Van Buyten (46. Demichelis), Badstuber, Contento - Schweinsteiger (78. Alaba), Van Bommel - Robben (76. Klose), Altintop - Müller, Olič. Trenér: Van Gaal.