V závodu MS se představí čtyři čeští skokani

19:11aktualizováno  19:33
VIKERSUND - V pátečním závodu mistrovství světa v letech na lyžích ve Vikersundu se představí kompletní čtveřice českých reprezentantů. Lukáš Hlava postoupil z kvalifikace ze čtvrtého místa, Jakub Janda byl osmý a Jan Matura obsadil předposlední postupovou 29. příčku.

Lukáš Hlava. foto: ČTK

Roman Koudelka měl start zajištěn díky osmému místu v průběžném pořadí ve Světového poháru.

Hlava v Norsku předvedl pokus dlouhý 198,5 m a na vítězného Andrease Koflera z Rakouska (221 m) ztratil 24,1 bodu. Janda si pro osmé místo doletěl výkonem 199 m, Maturovi naměřili 167 m. Česká jednička Koudelka skočil 169,5 m.

Nejdelší let dne zaznamenal Vincent Descombes Sevoie, který díky letu dlouhému 222,5 m obsadil šesté místo a vytvořil francouzský rekord.