LM: Tottenham a Inter si zastřílely, druhé vítězství vybojovala Kodaň

22:38aktualizováno  23:10
PRAHA - Fotbalová Liga mistrů má za sebou kompletní druhé kolo. Ve středečním programu favorité až na Barcelonu (remíza 1:1 v Kazani) nezaváhali. S chutí si zastříleli fotbalisté Tottenhamu a Interu, kteří nasázeli Twente, respektive Werderu Brémy po čtyřech brankách. Největším překvapením je tak výhra Kodaně 2:0 na půdě Panathinaikosu. Dánský celek tak vede s plným bodovým ziskem svou skupinu.

Tottenham - Twente (radost domácích). foto: Reuters

Zatímco úterní program byl prošpikován trápením favoritů, ve středu měla problémy pouze Barcelona. Což se tak nějak dalo očekávat (s nadsázkou), když cestovala na půdu neoblíbené Kazaně- VÍCE ČTĚTE ZDE!

Záváhání jednoho z kandidátů na celkový triumf dokázala překvapivě využít Kodaň. Dánský mistr, který se musel do základních skupin protloukat předkoly, překvapivě zvítězil na horké půdě Panathinaikosu Atény 2:0. U vítězství nechyběl ani český reprezentační bek Zdeněk Pospěch, který odehrál za hosty celé utkání.

Kodaň se tak dostala senzačně do čela skupiny D a v příštím kole 20. října poměří síly na Camp Nou právě s katalánským gigantem.

HRAJTE O CENY VE VELKÉ TIPOVAČCE LN. TIPUJTE ZDE

Ve skupině A si s chutí zastříleli domácí celky. Tottenham hostil v Londýně nizozemského mistra Twente a nováčkovi soutěže ustředřil pořádnou lekci - výrazně se pod vítězství, které se zrodilo až ve druhém poločase podepsal ruský útočník "kohoutů" Roman Pavljučenko, autor dvou branek.

Ve druhém duelu skupiny si konečně napravil reputaci obhájce trofeje - Inter Milán. Italský velkoklub rozstřílel ofenzivně laděný Werder Brémy 4:1 a hlavními strůjci výhry se jmenují Samuel Eto´o a Wesley Sneijder. Prvně jmenovaný dokončil zápas s bilancí 3+1, druhý 1+3.

Ostatně o tom, kdo je hvězdou večera věděli i oba ofenzivní klenoty Interu. Po třetí trefě, kdy si Etoó vychutnal hostující stopery i gólmana, vzal kamerunský snajpr do ruky foťák a udělal snímek Sneijdera do sbírky oficiálnímu fotografovi Ligy mistrů. Pak mu jeho klenot opatrně vrátil do rukou.

Eto´o a Sneijder.

Výsledky skupiny B dopadly podle očekávání. Sice trápící se, ale přesto favorité - fotbalisté Schalke a Lyonu dokázali vyhrát doma nad Benfikou Lisabon 2:0, respektive 3:1 na půdě Hapoel Tel-Avivu. Za izraelský celek se neprosadil nikdo z útočníků, ale známý nigerijský gólman Enyeama. Ten se trefil v 79. minutě z penalty a snížil v té chvíli na 1:2. V nastaveném čase ale inkasoval potřetí.

Ve skupině C se na první dvě místa tabulky vyšvihlo po hubených výhrách ostrovní duo - Manchester United a Glasgow Rangers. Svěřenci sira Alexe Fergusona zvítězili v nudném duelu 1:0 na půdě Valenci, když se o výhru postarali až pět minut před koncem střídající Hernández (střelec) a Macheda (nahravač).

VÝSLEDKY 2. KOLA ZÁKLADNÍCH SKUPIN LIGY MISTRŮ - STŘEDA

Skupina A:
Tottenham Hotspur - Twente Enschede 4:1 (0:0)

Branky: 50. a 64. Pavljučenko obě z pen., 47. Van der Vaart, 85. Bale - 56. Chadli.
Rozhodčí: Hauge (Nor.). ČK: 61. Van der Vaart. Diváci: 35.000.

Inter Milán - Werder Brémy 4:0 (3:0)
Branky: 21., 27. a 81. Eto'o, 34. Sneijder.
Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). Diváci: 40.000.