LM: Barcelona se protrápila k remíze, Bordeaux opět vítězně

22:45aktualizováno  23:00
PRAHA - Katalánský velkoklub a obhájce trofeje FC Barcelona si odváží do odvety osmifinále Ligy mistrů nadějnou remízu 1:1 ze hřiště Stuttgartu, přestože německý tým byl většinu zápasu lepší. Ve skvělém tažení nejslavnější klubovou soutěží pokračují fotbalisté Bordeaux, kteří vyhráli na horké půdě Olympiakosu Pireus 1:0.

Radost Zlatana Ibrahimovice. foto: Reuters

Nebylo to představení hodno nejlepšího týmu světa. Barcelonský gigant se na hřišti podceňovaného Stuttgartu dlouho trápil. Vždyť v první půli dokonce šel VfB do vedení zásluhou Brazilce Cacaua a obhájce trofeje se dostal vyslal na Lehmannovu branku pouze jednu střelu - po 40. minutách hry napřáhl Messi a německý jeho pokus zkrotil až s pomocí tyče.

To domácí měli ještě další šance, jenže čtyřgólový Cacau z víkendového kola v německé Bundeslize, další branku nepřidal. V závěru poločasu nepřekonal Valdése ve vyložené šanci ani Pogrebňak.Ve druhém poločase přece jen barcelonští zabrali a záhy srovnali, v 52. minutě doslova dotlačil míč do sítě do té doby neviditelný švédský kanonýr Zlatan Ibrahimovic.

Španělský tým sice poté zabral a rozehrál svůj obvyklý koncert přihrávek a narážeček, branky se však nedočkal. Také proto, že sudí Kuipers správně v 69. minutě neodpískal hraní ramenem domácího beka Molinara.

Radost fotbalistů Bordeaux.

Bordeaux na půdě Olympiakosu prokazovalo, že podzimní úspěšné tažení Ligou mistrů mělo základ v kvalitní hře záložní řady, do které se stačil vrátit uzdravený Plašil. Hosté byli především v rychlé kombinaci lepší, ale branku se jim dlouho vstřelit nedařilo. Nakonec pomohla standardní situace před poločasem, po které se trefil hlavou stoper Ciani.

Domácí chtěli potvrdit, že na svém stadionu neprohrávají a po přestávce zvýšili tempo. V 58. minutě byl Maresca blízko vyrovnání, jenže hlavou v ideální pozici přestřelil. Olympiakos se vyrovnal soupeři i v počtu střel, ale byl nakonec rád, že Plašilův pokus ze 77. minuty skončil nad, a jeho postupová naděje před odvetou ještě není zcela ztracena.

V nastaveném čase měli domácí nejvíce šancí, Maresca dokonce vstřelil gól, ale sudí Webb ho neuznal pro předchozí faul. Plašil opustil hřiště osm minut před koncem.