Liverpool vládne anglické lize, vyhrál i Arsenal

16:38aktualizováno  19:01
LONDÝN - Fotbalisté Liverpoolu zdolali ve šlágru třetího kola anglické ligy Manchester United 1:0. Stejným výsledkem zatím vyhráli všechny zápasy v sezoně a vedou tabulku. V dalším očekávaném duelu porazil Arsenal s Tomášem Rosickým v městském derby Tottenham také 1:0 a svému úhlavnímu rivalovi uštědřil první porážku v sezoně.

Sturridge slaví gól. foto: Reuters

Liverpool rozhodl zápas už ve čtvrté minutě, kdy Daniel Sturridge pohotově tečoval do sítě hlavičku Daniela Aggera po rohu Stevena Gerrarda. Šestinásobný anglický reprezentant gólem oslavil 24. narozeniny a stejně jako v úvodních dvou kolech byl jediným střelcem duelu "Reds".

Manchester začal být nebezpečný až po změně stran, ale poprvé od porážky 0:1 v Norwichi z loňského listopadu vyšel venku střelecky naprázdno. Nový kouč "Rudých ďáblů" David Moyes jako kdyby s sebou přinesl prokletí z Evertonu, se kterým v derby s Liverpoolem na Anfield Road nikdy nevyhrál a připsal si sedm remíz a pět proher.

3. kolo

Liverpool - Manchester United 1:0 (4. Sturridge), West Bromwich - Swansea 0:2 (22. Davies, 83. Pablo Hernández), Arsenal - Tottenham 1:0 (23. Giroud).

Svěřenci trenéra Brendana Rodgerse zahájili sezonu devíti body ze tří zápasů poprvé od roku 1994. Před utkáním připomněli fanoušci v choreografii sté výročí od narození jednoho z jeho předchůdců Billa Shanklyho, který působil v Liverpoolu v letech 1959-1974 a dovedl tým k postupu z druhé ligy a třem titulům v nejvyšší soutěži. Minutový potlesk tribun podpořili i hráči obou týmů.

Třetí výhru 1:0 za sebou na rozdíl od Liverpoolu nevybojoval Tottenham, ovšem nezopakovaly se ani divoké výsledky z posledních šesti vzájemných zápasů s Arsenalem, ve kterých padlo celkem 31 branek.

Na Emirates Stadium byla tentokrát k vidění jen jedna trefa, na které se podílel i Rosický. Ten ve 23. minutě vysunul na hranici pokutového území Thea Walcotta, jehož centr pohodlně poslal do sítě Olivier Giroud. Francouzský útočník se trefil zatím ve všech třech ligových zápasech.

West Bromwich bez útočníka Matěje Vydry, který kvůli zraněnému stehennímu svalu přijde i o blížící se zápasy kvalifikace MS s Arménií a Itálií, ani potřetí v sezoně neskóroval. Se Swansea prohrál doma 0:2 a v tabulce je s jedním bodem poslední.