Liverpool se trápil. Remizoval s Norwichem

21:01
LONDÝN - Fotbalisté West Bromwiche otočili v anglické lize utkání na hřišti Aston Villy, přestože v prvním poločase zahodili pokutový kop. Derby regionu West Midlands skončilo výsledkem 2:1 pro jednoho ze soupeřů už popáté po sobě. Norwich vybojoval překvapivou remízu 1:1 na hřišti Liverpoolu a zůstává na sedmém místě.

Luis Suarez (vpravo) a Russell Martin foto: Reuters

West Bromwich do utkání v Birminghamu, kde nad Aston Villou vyhrál naposledy v roce 1979, nevstoupil šťastně. Ve 23. minutě poslal obránce Reid nevydařenou malou domů a brankáři Fosterovi nezbylo než faulovat útočníka Agbonlahora. Z následné penalty pak otevřel skóre Bent.

O deset minut později mohl West Bromwich vyrovnat také z pokutového kopu, jenže Brunt branku výrazně minul. Rozhodujícím se však ukázalo vyloučení záložníka Chrise Herda za penaltový zákrok. Hosté přesilovku využili ještě před poločasem a po rohu díky Olssonovi vyrovnali. Na konečných 2:1 skóre otočil po přestávce Scharner.

45.+1 Bellamy - 61. Holt

Liverpool zahájil zápas s Norwichem velkým tlakem, v úvodní čtvrthodině ho nepustil na svou polovinu, střely Škrtela a Suáreze ale zastavily tyče. Poté se hra vyrovnala a domácí se dostali do vedení až gólem Bellamyho v nastavení prvního poločasu.

V 61. minutě ale vyrovnal důraznou hlavičkou po třech minutách na hřišti střídající Holt. Liverpool pak neproměnil řadu stoprocentních šancí a potvrdil roli týmu, který s nováčky ztrácí body nejčastěji ze všech celků Premier League. V minulé sezoně s nimi prohrál hned čtyři ze šesti zápasů.

Newcastle porazil 1:0 Wigan a i po devátém ligovém kole zůstává bez porážky. "Straky" se doma proti Wiganu dlouho nemohly prosadit, jedinou branku vstřelil až deset minut před koncem Francouz Yohan Cabaye z hranice pokutového území. Tým Alana Pardewa zůstává bez porážky a na čtvrtém místě má stejně bodů jako třetí Chelsea.

Na poslední chvíli odvrátil šestou ligovou porážku v řadě Wolverhampton. Se Swansea prohrával ještě pět minut před koncem 0:2, zásluhou branek Doylea a O'Hary ale vybojoval remízu 2:2. Hostující Swansea, která dominovala po většinu zápasu, se tak nepodařilo připsat si první venkovní výhru od postupu do nejvyšší soutěže.