Liverpool rekordní počet titulů nerozšířil, na penalty jej porazili Citizens

20:30
LONDÝN/PRAHA - Fotbalisté Manchesteru City získali počtvrté v historii anglický Ligový pohár. Ve Wembley hráli s Liverpoolem po 120 minutách 1:1, penalty zvládli i přes nepovedený start lépe a zvítězili v nich 3:1. Liverpool tak nerozšířil sbírku osmi triumfů, díky které je nejúspěšnějším týmem v soutěži.

Brankář Citizens Willy Caballero chytil v rozstřelu tři penalty Liverpoolu. foto: ČTK/AP

Čech dostal tři góly a Arsenal prohrál. Van Gaal pobavil fanoušky vozembouchem

V prvním poločase se do jediné výrazné šance dostal útočník Agüero, jeho pokus ale liverpoolský gólman Mignolet vytěsnil na tyč.

Krátce po změně stran belgický brankář zaváhal při Fernandinhově střele z úhlu; záložník Citizens vstřelil gól v semifinále i finále Ligového poháru.

Vzápětí mohl po pěkné kombinaci vyrovnat Milner, branku Caballera, který dostal přednost před obvyklou jedničkou Hartem, ale přestřelil. Na druhé straně se sám před Mignoletem ocitl Sterling, zblízka však minul.

Liverpoolu gól v závěru nepomohl

V 62. minutě spadl ve vápně po souboji s Morenem Agüero, rozhodčí Oliver ale penaltu neodpískal. Argentinský kanonýr poté mohl zvýšit, jenže Mignoleta podruhé nepřekonal.

Liverpool - Manchester City 1:1 PP (1:1, 0:0), na pen. 1:3

Branky: 83. Coutinho - 49. Fernandinho. Proměněné penalty: Can - Navas, Agüero, Y. Touré.

V 83. minutě se Liverpool dostal k první střele na branku a hned z toho byl vyrovnávací gól. Po Lallanově střele se míč od tyče odrazil ke Coutinhovi a ten vstřelil svůj pátý gól v šestém zápase proti Citizens.

Potřetí za sebou se tak stalo, že se finále Ligového poháru s účastí Liverpoolu prodlužovalo.

Reds vychytal gólman Caballero

Také v prodloužení došlo k souboji Agüera s Mignoletem a úspěšnější byl znovu gólman Liverpoolu. V druhém poločase nastaveného času se více do zakončení dostávali domácí, Caballero ale podruhé překonán nebyl a následovaly penalty.

Pohádka jménem Leicester pokračuje. Gólem z 89. minuty si pojistil první místo

Rozstřel odstartoval lépe Liverpool. Can střelou doprostřed branky skóroval a za hosty trefil Fernandinho pouze tyč. V dalších třech sériích ale slavili úspěch pouze svěřenci Manuela Pellegriniho.

Gólman Caballero zneškodnil nepřesvědčivé pokusy Leivy, Coutinha a Lallany, za Citizens se trefili Navas, Agüero a Yaya Touré, který tak uspěl v souboji bratrů. Liverpoolský obránce Kolo Touré do zápasu naskočil ve 25. minutě.