Liverpool porazil City a ligu stále vede o dva body před Chelsea

16:56aktualizováno  19:23
LONDÝN - Fotbalisté Liverpoolu zvítězili v anglické lize nad Manchesterem City 3:2. Zůstávají tak v čele tabulky o dva body před Chelsea, která vyhrála na hřišti Swansea 1:0 zásluhou gólu Demby Ba.

Philippe Courtinho (uprostřed) při radostném křepčení. foto: Reuters

První gól vstřelil Liverpool již v 6. minutě. Raheem Sterling si po pěkné přihrávce Luise Suáreze pohrál s bránícími hráči "Citizens" a trefil se posedmé v sezoně. V 17. minutě musel opustit hřiště nejlepší střelec hostů Yaya Touré, nahradil jej Javi García.

Druhá branka Liverpoolu padla po rohovém kopu Stevena Gerrarda, který hlavou za gólmana Harta umístil slovenský obránce Martin Škrtel. Se sedmi trefami se stal nejlepším střelcem mezi obránci v této sezoně Premier League.

Anglická fotbalová liga - 34. kolo

Liverpool - Manchester City 3:2 (6. Sterling, 26. Škrtel, 78. Coutinho - 57. Silva, 63. vlastní Johnson)

Swansea - Chelsea 0:1 (68. Ba).

O sobotních výsledcích čtěte ZDE.

Manchester City v druhé půli přidal na aktivitě a dokázal vyrovnat. Nejprve se po pasu Jamese Milnera trefil David Silva, v 63. minutě pak do vlastní sítě nešťastně míč tečoval obránce Liverpoolu Glen Johnson.

Rozhodující moment přišel v 78. minutě. Kapitán hostů Vincent Kompany zaváhal při odkopu míče z vlastního pokutového území, čehož využil Philippe Coutinho a svým pátým gólem v sezoně zařídil Liverpoolu výhru.

V 16. minutě zápasu mezi Swansea a Chelsea byl vyloučen po druhé žluté kartě v utkání domácí obránce Chico Flores. První a jediný gól ale "Blues" vstřelili až v 68. minutě, kdy po přihrávce Nemanji Matiče prostřelil brankáře Vorma Demba Ba. Navázal tak na úterní čtvrtfinále Ligy mistrů proti Paris St. Germain, v němž vstřelil postupovou branku.