Liverpool po obratu v druhé půli zvítězil 2:1 nad Aston Villou

17:00
LONDÝN - Fotbalisté Liverpoolu zvítězili v 31. kole anglické ligy na hřišti Aston Villy 2:1 a na šestý Everton ztrácejí v tabulce tři body. "Reds" otočili nepříznivý stav v druhém poločase, o jejich výhře rozhodl z penalty v 60. minutě kapitán Steven Gerrard svou desátou ligovou brankou.

Fotbalisté Liverpoolu Stewart Downing (vlevo) a Jordna Henderson slaví s fanoušky gól foto: Reuters

Liverpool ve Villa Parku prohrával po půlhodině zápasu, kdy se prosadil Christian Benteke. Belgický reprezentační útočník skóroval posedmé v posledních osmi ligových zápasech a s 14 brankami mu scházejí tři zásahy k vyrovnání klubového rekordu Dwighta Yorka. Hosté na jeho gól odpověděli krátce po změně stran, když se z úrovně pokutového kopu trefil Jordan Henderson.

O třech bodech pro mužstvo z Anfield Road rozhodl faul Nathana Bakera na Luise Suáreze, po kterém kapitán hostů Gerrard proměnil pokutový kop. Liverpoolu tak vyšla odveta za prosincovou ligovou prohru v domácím prostředí a na pohárové příčky má pětibodovou ztrátu. Aston Villa po výhrách nad Readingem a QPR tentokrát neuspěla a zůstává v sestupovém pásmu. Patří jí osmnáctá příčka.

Anglická fotbalová liga - 31. kolo

Aston Villa - Liverpool 1:2 (31. Benteke - 47. Henderson, 60. Gerrard z pen.)

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...