Liverpool nepohrdnul nabídkou Chelsea a zvýšil náskok na pět bodů

15:05
LONDÝN - Fotbalisté Liverpoolu zvítězili v zápase 35. kola anglické ligy v Norwichi 3:2 a v čele tabulky mají náskok pěti bodů před Chelsea. Hvězdou zápasu se stal teprve devatenáctiletý útočník Raheem Sterling, jenž dva góly vstřelil a na jeden přihrál. Čtvrtý Arsenal zvítězil 3:0 na hřišti Hullu, pátý Everton na něj po výhře 2:0 nad Manchesterem United ztrácí stále jeden bod.

Liverpoolský Raheem Sterling (vpravo) po jednom ze svých dvou gólů foto: Reuters

Sterling otevřel v Norwichi skóre ve 4. minutě, kdy střelou z dálky k levé tyči překonal domácího brankáře Ruddyho. O sedm minut později přihrál před bránu Luisi Suárezovi a ten oslavil jubilejní 30. ligovou trefu v sezoně.

Domácím, kteří se nacházejí pouhé dva body nad sestupovým pásmem, se podařilo snížit po nepovedeném zákroku liverpoolského gólmana Mignoleta, v 62. minutě ale po Sterlingově střele nešťastně míč tečoval Bradley Johnson do vlastní brány.

SOBOTNÍ ZÁPASY

O čtvrt hodiny později se domácí znovu přiblížili na rozdíl jediné branky, centr Martina Olssona využil Robert Snodgrass. Norwich pak byl aktivnější, v 83. minutě se ocitl v šanci střídající Ricky van Wolfswinkel, vyrovnat ale nedokázal.

Liverpool zvítězil pojedenácté v řadě, Norwich naopak zůstal počtvrté za sebou bez bodu.

Přestože Hull vstoupil do zápasu proti Arsenalu aktivně, první gól vstřelil v 31. minutě po povedené kombinaci Aaron Ramsey a připsal si devátou branku v sezoně. Tentýž hráč pak na konci poločasu sklepl míč Lukasi Podolskému, jenž pohotově zakončil.

Rosický nehrál

V 54. minutě se do šance znovu dostal Ramsey, brankář Harper jeho střelu vyrazil pouze k Podolskému a ten se trefil počtvrté v tomto týdnu. Dva góly dal i v úterý West Hamu United.

Do základní sestavy Arsenalu se po zranění vrátil záložník Mesut Özil a odehrál 61 minut, Tomáš Rosický nenastoupil. Hull se s Arsenalem utká v této sezoně ještě jednou - 17. května ve finále Anglického poháru.

Jedenáctá prohra Manchesteru

První gól zápasu mezi Evertonem a Manchesterem United vstřelil obránce Leighton Baines z pokutového kopu za ruku Phila Jonese. Na 2:0 zvýšil ve 43. minutě Kevin Mirallas, jenž si naběhl na přihrávku Seamuse Colemana. Manchester navíc za první poločas ani jednou nevystřelil na bránu.

Šanci navýšit skóre měl v 77. minutě po Mirallasově centru Steven Naismith, netrefil se však mezi tyče. Ani o tři minuty později tentýž hráč přízemní střelou brankáře De Geu nepřekonal. V závěru zápasu se ocitl v šanci útočník hostů Wayne Rooney, brankář Howard však jeho střelu chytil.

Manchester tak po jedenácté prohře v ročníku zůstává na sedmém místě o šest bodů za Tottenhamem, má ale zápas k dobru.

35. kolo anglické fotbalové ligy

• Norwich - Liverpool 2:3 (54. Hooper, 77. Snodgrass - 4. a 62. Sterling, 11. Suárez)

Hull - Arsenal 0:3 (45. a 54. Podolski, 31. Ramsey)

Everton - Manchester United 2:0 (28. Baines z pen., 43. Mirallas).