Litvínov si upevnil šesté místo. Porazil Karlovy Vary

20:59
LITVÍNOV - Hokejisté Litvínova porazili v předehrávce 46. kola extraligy Karlovy Vary 4:1 a po sedmé domácí výhře za sebou si upevnili šesté místo. Verva rozhodla třemi góly ve druhé třetině, dvakrát se trefil kapitán Viktor Hübl. Dvanáctá Energie má na desítku pro předkolo play off stále šestibodové manko.

Hráči Litvínova se radují z prvního gólu foto: ČTK

V úvodu prověřil domácího gólmana Francouze Košťál, Závorka zase musel krýt Rapáčovu střelu. Ve čtvrté minutě slavil Litvínov při Noskově trestu vedení, když po Majdanově přihrávce zpoza branky doklepl puk do prázdné klece Ručinský.

Litvínov - Karlovy Vary 4:1

Branky a nahrávky: 4. Ručinský (Majdan, Lukeš), 29. Hübl (Lukeš, Kubát), 33. Hübl (Ručinský, Lukeš), 36. Smolka - 12. Skuhravý (Zucker).

Rozhodčí: Fraňo, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 9:8. Využití: 3:0. Diváci: 4105.

Litvínov: Francouz - Kousalík, Kubát, Stříteský, Zeman, Gula, Brejčák, Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Piroš, Ručinský - Rapáč, J. Černý, R. Pšurný - Baláž, Smolka, Bojer. Trenéři: Jeřábek a Rosol.

Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, Prošek, J. Látal, Gulaši, Kloz, Grman - Bicek, Pech, Zaťovič - Pohl, Roman Vlach, J. Doležal - Zucker, Skuhravý, Košťál - Koblasa, Vachovec, Skladaný - od 30. navíc V. Polák. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický.

Vyrovnat mohl v 10. minutě Skladaný, který se dostal sám před gólmana, ale s blafákem do forhendu neuspěl. Ve 12. minutě už se těsně po skončení Bojerova trestu prosadil střelou do levého horního rohu Skuhravý.

V úvodu druhé části měl při přesilovce čtyř proti třem další možnosti Ručinský, ale nejdříve na Závorku nevyzrál a pak zamířil těsně vedle.

Litvínov se dočkal vedení ve 29. minutě po vyloučení Látala na dvě plus dvě minuty, když se po obléhání karlovarské branky trefil Hübl.

V další přesilovce za čtyři minuty neuspěl nejdříve zblízka Majdan, ale po střele Ručinského od modré čáry puk na brankové čáře dorazil opět Hübl. V 36. minutě už měli Severočeši tříbrankový náskok, když po Noskově chybné rozehrávce zamířil přesně do levého horního rohu Smolka. Snížit mohli Zaťovič, Doležal a Skladaný, Závorku ohrozil Černý.

V závěrečném dějství si Litvínov hlídal bezpečný náskok a Karlovy Vary se marně snažily vykřesat naději. Až ve 47. minutě se prokličkoval Pech, ale Francouze nepřekonal. Ještě větší možnost měl o čtyři minuty později Doležal, po kombinaci s Pohlem však netrefil bekhendem odkrytou branku. V poslední minutě ještě neuspěl Vlach a Litvínov získal další důležité body pro boj o přímou účast ve čtvrtfinále.