Litvínov i s Ručinským doma podlehl Vítkovicím 2:3

20:34aktualizováno  21:16
LITVÍNOV - Hokejisté Litvínova prohráli v předehrávce 31. kola extraligy s Vítkovicemi 2:3 a připsali si pátý nezdar za sebou. K ukončení série porážek nepomohl domácím ani návrat Martina Ručinského do sestavy. Vítkovice porazily Litvínov poprvé v sezoně a snížily v tabulce svou ztrátu na úterního soupeře na jeden bod. Ostravané jsou nadále osmí, Severočeši šestí. Zápas rozhodla branka Michala Barinky 34 sekund před koncem druhé třetiny.

Litvínov - Vítkovice (Ručinský) foto: ČTK

Hned na začátku zápasu měli hosté výhodu přesilové hry, neboť Zeman zastavil dravého Romana v šanci faulem. V početní výhodě však byli hosté bezradní. Zato domácí se v přesilové hře prosadili, když Hüblovu střelu dorazil za ležícího brankáře Šindeláře pohotový Lukeš.

Litvínov - Vítkovice 2:3

Branky a nahrávky: 6. Lukeš (Hübl, Kubát), 12. Martynek (Stříteský, Hanzl) - 7. L. Kovář (Roman, Kolouch), 24. Burger z trestného střílení, 40. Barinka (Polák, Klimek). Rozhodčí: Hradil, Hodek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:8, navíc Kubát - Polák oba 10 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 2823.

Litvínov: Francouz - Kubát, Kousalík, Zeman, Stříteský, Jareš, Martinka, Gula, Brejčák - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - J. Černý, Smolka, Ručinský - Rapáč, R. Pšurný, Baláž.

Vítkovice: Šindelář - R. Polák, Barinka, Sloboda, Rehák, Stehlík, Malík, Kovář, Voráček - Klimek, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, R. Hruška, Strapáč - Šedivý, Kolouch, Szturc.

Vítkovičtí ale za necelou minutu vyrovnali. Kovář dostal mezi kruhy příliš prostoru a připsal si premiérovou trefu v extralize. V polovině úvodní části se po Jarešově dělovce dostal k dorážce Rapáč, ani nadvakrát ale Šindeláře nepřekonal. Ve 12. minutě pálil od modré Stříteský, před brankou puk tečoval Martynek a domácí šli podruhé do vedení. Zvýšit vedení Litvínova mohl Černý, jeho střela ale skončila na horní tyčce.

Ve 24. minutě našel nezištně Polák rozjetého Burgra, kterého zastavil Kousalík faulem a kapitán hostů z trestného střílení vyrovnal na 2:2. Poté měly Vítkovice navrch. Svačina zkoušel nadvakrát přelstít Francouze, ale nejprve zakročil domácí brankář a v druhé šanci trefil pouze boční síť.

Ve 33. minutě měla Verva dvojnásobnou početní výhodu, která trvala 107 vteřin, ale domácí neměli žádnou vážnější příležitost. Krátce před koncem druhé třetiny je to mrzelo, obránce Barinka totiž poprvé v zápase zajistil týmu slovenského kouče Oremuse vedení.

Branka urostlého beka byla nakonec rozhodující. Severočeši již ve třetí části vyrovnat nedokázali, proti pozorně bránícímu soupeři se neprosadili ani v početních výhodách. Domácí sice více než dvě minuty riskovali při power play, kterou navíc umocnilo Polákovo vyloučení, alespoň prodloužení si ale nevynutili.