14. listopadu 2014 20:25 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Litvínov prohrál na ledě posledního
Zlína 5:6, přesto zůstává první

Zleva kapitán Litvínova Michal Trávníček, Dalibor Řezníček a brankář Libor... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zleva kapitán Litvínova Michal Trávníček, Dalibor Řezníček a brankář Libor... | foto: ČTK
ZLÍN Jde to ztuha, ale mistrovský Zlín se po nejhorším vstupu do extraligy zvedá. V pátečním 20. kole si vyšlápl i na vedoucí tým celé extraligy, když ho při výhře 6:5 v prodloužení obral o dva body.

Litvínov jel do Zlína s tím, že zde 4 roky nevyhrál. Na napravení této statistiky začal pracovat hned od začátku, z trestného střílení otevřel skóre Písařík.

Hodně aktivní byl i veterán Ručinský, jenž zaměstnával zlínského gólmana Kašíka mnoha jedovkami, Zlín se však ubránil a v 9. minutě Okálem vyrovnal. Pak měl úřadující mistr více než minutu hned dvojnásobnou přesilovku, ale ani jednou během ní nevystřelil.

Trenér Zlína Rostislav Vlach.
Zdeněk Okál ze Zlína.
Obránce Třince Marek Trončinský (vlevo) a útočník Erik Hrňa se radují z gólu.
Útočník Sparty Petr Kumstát (vlevo) a olomoucký obránce Pavel Skrbek.

Litvínov by zlínským mohl dávat přesilovkové lekce, nejprve Ručinský a po něm Pavlík se prosadili právě v početní výhodě. Zlín pak jako by vypadl z role a zdálo, že zápas ztrácí, na 4:1 pro Litvínov zvyšoval Pavelka. Změna v brankovišti - Kašíka vystřídal nováček Hromada - však jakoby domácí stmelila a ještě do přestávky snížil Valenta.

Hromadovo kouzlo vydrželo pouze do 42. minuty, kdy jej nechytatelnou střelou pokořil Pavlík, avšak Zlín se nadechl k velkému výkonu. Během půlminuty vstřelil dva góly, snížil na 4:5 a stadion viděl ještě pořádné drama. Když veterán Čajánek srovnal na 5:5, diváci měli možnost vidět po delší době na ledě mistrvský tým v nejlepší formě. Litvínov byl nakonec ještě rád za prodloužení, v němž však heroický výkon domácích korunoval vítěznou trefou Marušák.

20. kolo hokejové extraligy:

• PSG Zlín - HC Verva Litvínov 6:5 p (1:1, 1:3, 3:1 - 1:0)
    Branky a nahrávky: 9. Okál, 37. Valenta (O. Veselý), 45. Říčka (Leška), 46. Holík (Roman Vlach), 52. Čajánek (Žižka, Řezníček), 62. Marušák (Jakub Svoboda) - 4. Písařík z trest. střílení, 31. Hübl (Ručinský, Kubát), 32. Pavlík (Hübl, Kubát), 37. Pavelka (Trávníček, Piroš), 42. Pavlík (Jánský, Ručinský). Rozhodčí: R. Čech, R. Polák - Bryška, Skopal. Vyloučení: 6:9, navíc Kubát, Ručinský (oba Litvínov) oba 10 min. Využití: 2:4. Diváci: 4435.
  • HC Olomouc - HC Sparta Praha 1:2 p (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
    Branky a nahrávky: 23. Zuzin (R. Dlouhý, Rašner) - 5. J. Hlinka (Buchtele), 63. Klimek (Piskáček, Rolinek). Rozhodčí: Hodek, Lacina - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 5500 (vyprodáno).

• Bílí Tygři Liberec - HC Vítkovice Steel 3:2 p (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
    Branky a nahrávky: 46. Bakoš (P. Jelínek), 53. P. Jelínek (Bakoš, Šimek), 63. Bartek (Radivojevič) - 21. Stehlík (Huna, Roman), 33. Svačina z trest. střílení. Rozhodčí: Fraňo, Cambal - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Diváci: 3575.

• Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)
    Branky a nahrávky: 20. Šimánek (Kudrna, Frühauf), 25. Mertl (Frühauf, Kudrna), 36. Mertl (Šimánek, Slovák), 45. Šimánek (Mertl, Slovák) - 17. Johnson (Pletka, Kratěna), 39. Kratěna (Johnson, J. Jeřábek). Rozhodčí: Turčan, Souček - Lučan, Kis. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 4817.

• HC Kometa Brno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 5:0 (2:0, 1:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 6. Dočekal (P. Mrázek), 10. V. Němec (J. Hruška), 38. Kempný (Ptáček), 49. P. Ton (J. Hruška, V. Němec), 52. Hanzlík (V. Němec). Rozhodčí: Šír, Wagner - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:6 Využití: 2:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

• BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
    Branky a nahrávky: 23. Lenc (M. Látal), 27. Bárta (Hyka, D. Výborný) - 17. Kreps (Orsava, Roth), 32. Hrňa (Trončinský), 33. Orsava (Nosek), 51. Roth (Polanský, Trončinský). Rozhodčí: Šindler, Hejduk - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:2. Diváci: 3783.