Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Liga začala triumfem trenérského novice Šmejkala. Teplice vyhrály na Dukle 1:0

20:00
PRAHA - Novou sezonu fotbalové ligy odstartovala výhra Teplic 1:0 na hřišti pražské Dukly. O jediný gól se po 46 vteřinách druhé půle postaral hlavou Roman Potočný. Trenér Teplic Daniel Šmejkal tak prožil vítězný debut v nejvyšší soutěži. Pro Severočechy šlo o první výhru na Julisce.

Roman Potočný z Teplic se raduje z prvního gólu sezony. foto: ČTK

Baníkovec jde do kádru největšího rivala. Mladíka Holzera získala Sparta

Hned v úvodu druhé půle utekl novic v teplickém dresu Urma po levé straně, centrem na zadní tyč našel zcela volného Potočného a útočník Teplic snadno poslal hlavou hosty do vedení.

Dukla přidala a Teplice zatlačila, jenže Štetinovu hlavičku do odkryté branky po rohu zastavili obránci.

Po dalším centru propadl míč až k Čajičovi, ale ten v těžké pozici netrefil prázdnou bránu. A Néstorovu technickou střelu do šibenice vytáhl konečky prstů brankář Grigar.

Španěl Néstor neuspěl ani osm minut před koncem, když z dorážky zamířil mimo. Trenér Šilhavý pak poslal na hrot i vysokého stopera Smejkala, ale ani nakopávané míče gól nepřinesly a Teplice slaví první výhru od března.

Výsledek 1. kola:

Dukla Praha - FK Teplice 0:1 (0:0)

Branka: 46. Potočný. Rozhodčí: Hrubeš - Koval, Vysloužil. ŽK: Krob (Teplice). Diváci: 2508.

Dukla: Hroššo - Kušnír, Štetina, Šimůnek, Podaný - Čajič, Považanec (82. Smejkal), Hanousek (76. Koval) - Néstor, Beauguel, Olayinka (60. Tetour). Trenér: Šilhavý.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jeřábek, Krob (27. Kukec) - Ljevakovič - Hora, Hrubý (68. Vachoušek), Kodeš, Urma (73. Dressler) - Potočný. Trenér: Šmejkal.