Liga mistrů zažila obří šok, miliardářský Real Madrid selhal

22:40
MADRID - Pořádně trpký večer museli přetrpět fanoušci v Madridu. Místní Real totiž jen remizoval v osmifinále Ligy mistrů s Lyonem 1:1 a protože první utkání prohrál 0:1 v milionářské soutěži končí. Na druhém stadionu úřadoval Manchester united, který smetl italský AC Milán 4:0 a postupuje do dalších bojů.

Zklamaný Cristiano Ronaldo. foto: Reuters

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů

Real Madrid - Olympique Lyon 1:1 (1:0)
Branky: 6. Ronaldo - 75. Pjanič. Rozhodčí: Rizzoli - Copelli, Maggiani (It.). První zápas 0:1, postupuje Lyon.

Manchester United - AC Milán 4:0 (1:0)
Branky: 13. a 46. Rooney, 59. Pak Či-song, 88. Fletcher. Rozhodčí: Busacca - Arnet, Buragina (Švýc.). První zápas 3:2, postupuje Manchester United.

Ve španělském hlavním městě se bude letos konat finále nejprestižnější klubové soutěže, a tak se hvězdami našlapaný kádr "bílého baletu" toužil propracovat až k tomuto vrcholu. Nicméně pošesté v řadě končí už v osmifinále. Pro tým, který utrácel za nové posily miliardy je to pořádný šok.

Nejdražší hráč světa Cristiano Ronaldo sice už v 6. minutě vymazal manko, které si Real přivezl s Francie, další šance už ale domácí neproměnili.

Lyonskému trenérovi Claudeovi Puelovi o přestávce vyšlo dvojí střídání, jeho svěřenci začali hrát mnohem odvážněji a po dvou náznacích čtvrt hodiny před koncem vyrovnal devatenáctiletý Pjanič a zařídil Lyonu postup do čtvrtfinále.

Real - Lyon

Závěrečný zoufalý nápor Realu vyzněl chabě, naopak Lyon mohl v úplném závěru ze dvou brejků potupu domácích dokonat. I remíza je ale pro Lyon velkým vítězstvím, francouzský klub ani v šestém měření sil s Realem neodešel poražen a Madridu zůstaly pouze oči pro pláč.

Radost Rooneyho.

Úplně jiný příběh zažívají fanoušci Manchesteru, který si hladce poradil s AC Milán a je na dobré cestě si zopakovat loňskou finálovou účast. Z města módy si přivezl výhru 3:2 a doma "rossoneri" doslova zdevastoval 4:0.

Klíčovým hráčem United byl jako už tradičně kanonýr Rooney. Ten původně kvůli zranění neměl hrát, ale jeho nasazení se trenéru Fergusonovi vyplatilo.

Rooneyho hlavička už ve 13. minutě domácí uklidnila, minutu po poločase další trefa partii v podstatě rozhodla úplně. Euforii na Old Trafford ještě v závěru podtrhly střelecké úspěchy Pak Či-songa a Fletchera.