Liga mistrů: Souboj gigantů nenadchl, City v závěru otočilo se Sevillou

22:41aktualizováno  23:27
PRAHA - Jediným týmem, který v tomto ročníku Ligy mistrů vyhrál všechny tři zápasy, je Petrohrad. Paris St. Germain, Real Madrid, Juventus ani Benfica ve středu večer v jeho stopách nešly. Paříž remizovala ve šlágru bez gólů právě s Realem, Juventus hrál s Mönchengladbachem také 0:0 a lisabonský celek prohrál v Istanbulu 1:2 s Galatasarayem.

Zlatana Ibrahimoviče (vlevo) se snaží zastavit Lucas Vázquez. foto: Reuters

Zaskvělo se Atlético Madrid, které deklasovalo Astanu 4:0.

Manchester City stejně jako v minulém kole předvedl obrat na 2:1, tentokrát doma proti Seville - v nastaveném čase rozhodla drahá letní posila Kevin De Bruyne.

To Manchester United se musel na stadionu CSKA Moskva spokojit s remízou 1:1.

Zraněními zdecimovaný Real Madrid bez Balea, Benzemy a dalších marodů nedokázal vstřelit v Lize mistrů gól poprvé po sedmi letech. Netrefil se Cristiano Ronaldo, ale ani na druhé straně Zlatan Ibrahimovic.

Výrazně víc byla vidět hvězda Realu, ale Ronaldovu hlavičku v prvním poločase vyrazil gólman Trapp a jeho střela z úhlu ve druhé půli proletěla těsně vedle tyče.

Real měl před převahu obzvlášť před pauzou. Nejblíže vedoucí branky byl hostující Jesé, jehož ránu v šestnáctce Trapp vykopl.

Malmö díky kapitánu Rosenbergovi doma zdolalo Šachtar Doněck 1:0 a poprvé v této sezoně v soutěži bodovalo. Naopak ukrajinský tým i potřetí ve skupině A prohrál a neskóroval.

Sevilla začala v Manchesteru lépe a ve 30. minutě ji poslal do vedení Konopljanka, záhy však vyrovnal vlastním zásahem Rami.

Druhé vítězství City v Lize mistrů zařídil přesnou střelou v první minutě nastavení Belgičan De Bruyne.

Zklamání. Juventus nepotvrdil roli favorita a proti Mönchengladbachu jen remizoval.

Skupinu D vede o bod finalista minulého ročníku Juventus, který doma nevyužil převahy nad Mönchengladbachem.

Druhý manchesterský klub United v Moskvě proti CSKA uhrál remízu 1:1 a ve skupině B má stejně jako ruský tým čtyři body.

Přemožitel Sparty ze třetího předkola otevřel skóre v 15. minutě. Penaltu Jeremenka sice De Gea vytáhl na tyčku, ale dorážející Doumbia vrátil míč za záda španělského brankáře.

Hosté vyrovnali v 65. minutě po hlavičce Martiala, který tak odčinil hru ruku před pokutovým kopem.

Skupinu před United a CSKA vede se šesti body Wolfsburg, jenž díky gólům Dosta a Kruseho z druhé půle porazil na svém hřišti PSV Eindhoven 2:0.

Atlético zničilo outsidera

Atlético si v Madridu v pohodě poradilo s outsiderem Astanou. V prvním poločase se trefili Saúl a Martínez, po změně stran přidal třetí gól Óliver Torres a do vlastní sítě zamířil Dedečko. Atlético má po třech duelech ve skupině C šest bodů stejně jako Benfica.

Lisabonský celek se znovu nedočkal historické výhry v Turecku, přestože na hřišti Galatasaraye vedl už od druhé minuty po zásahu Gaitána.

Hosté ale ještě do pauzy náskok ztratili a v Istanbulu prohráli 1:2. Galatasaray zásluhou penalty Inana a gólu Podolského ukončil sérii deseti pohárových utkání bez vítězství.

3. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů

Skupina A

Malmö - Šachtar Doněck 1:0 (1:0)

Branka: 17. Rosenberg. Rozhodčí: Sidiropulos - Efthimiadis, Kostaras (všichni Řec.).

Paris St. Germain - Real Madrid 0:0

Rozhodčí: Rizzoli - Di Liberatore, Tonolini (všichni It.)

1. Real Madrid 3 2 1 0 6:0 7
2. Paris St. Germain 3 2 1 0 5:0 7
3. Malmö 3 1 0 2 1:4 3
4. Šachtar Doněck 3 0 0 3 0:8 0

Skupina B

CSKA Moskva - Manchester United 1:1 (1:0)

Branky: 15. Doumbia - 65. Martial. Rozhodčí: Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.).

Wolfsburg - PSV Eindhoven 2:0 (0:0)

Branky: 46. Dost, 57. Kruse. Rozhodčí: Mallenco - Del Palomar, Cabanero (všichni Šp.).

1. Wolfsburg 3 2 0 1 4:2 6
2. CSKA Moskva 3 1 1 1 4:4 4
3. Manchester United 3 1 1 1 4:4 4
4. PSV Eindhoven 3 1 0 2 4:6 3

Skupina C

Atlético Madrid - Astana 4:0 (2:0)

Branky: 23. Saúl, 29. Martínez, 63. Ó. Torres, 89. vlastní Dedečko. Rozhodčí: Kulbakov - Maljutin, Masljanko (všichni Běl.).

Galatasaray Istanbul - Benfica Lisabon 2:1 (2:1)

Branky: 19. Inan z pen., 33. Podolski - 2. Gaitán. Rozhodčí: Collum (Skot.) - MacGraith (Ir.), Connor (Skot.).

1. Atlético Madrid 3 2 0 1 7:2 6
2. Benfica Lisabon 3 2 0 1 5:3 6
3. Galatasaray Istanbul 3 1 1 1 4:5 4
4. Astana 3 0 1 2 2:8 1

Skupina D

Manchester City - FC Sevilla 2:1 (1:1)

Branky: 36. vlastní Rami, 90.+1 De Bruyne - 30. Konopljanka. Rozhodčí: Nijhuis - Van de Ven, Schaap (všichni Niz.).

Juventus Turín - Mönchengladbach 0:0

Rozhodčí: Thomson - McGeachie, Stevenson (všichni Skot.).

1. Juventus Turín 3 2 1 0 4:1 7
2. Manchester City 3 2 0 1 5:4 6
3. FC Sevilla 3 1 0 2 4:4 3
4. Mönchengladbach 3 0 1 2 1:5 1